Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wyjazd do Tropical Islands – przykład wycieczki do Niemiec dla każdego

Wycieczki do Niemiec

Jeśli lubimy wycieczki do Niemiec, a nie przepadamy za zimową aurą, wprost idealną propozycją będzie wyprawa do Tropical Islands. Park tematyczny znajduje się w Berlinie, co oznacza, że odległość do niego jest znacznie mniejsza, niż do popularnych egzotycznych miejsc. Dzięki temu transport osób można szybko zorganizować, a koszt wycieczki, nie będzie tak wysoki, jak lot samolotem w zakątek na drugim końcu świata.

Chociaż wiele osób wyczekiwało śniegu i białego szaleństwa, kiedy pogoda się utrzymuje, a mróz nieznośnie dokucza, pojawia się tęsknota za latem. Może się to wydawać niemożliwe, ale dobra organizacja wycieczek pozwala zaplanować niezapomniany i wbrew pozorom całkiem niedrogi pobyt pod palmami.

Czym jest Tropical Islands?

Tropical Islands to w dosłownym tłumaczeniu Tropikalna Wyspa. Park tematyczny powstał w 2004 roku. Przeszłość obiektu miała związek z wojskiem i bazami lotniczymi, ale teraz stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Europie. Nic dziwnego, że planujący wycieczki do Niemiec, bardzo często kierują się do Tropical Islands, by poczuć się niczym w lesie tropikalnym. Na terenie obiektu możemy doświadczyć warunków, jakie panują na tropikalnych wyspach. Mamy charakterystyczną roślinność, wysoki poziom wilgotności i wysoką temperaturę powietrza. Czyż może być coś przyjemniejszego, kiedy za oknem panuje minusowa temperatura lub z nieba kolejny dzień leje?

Atrakcje w parku rozrywki

Już od progu można poczuć się niczym w rajskiej krainie, którą pokochają dorośli i dzieci. Dzięki oprawie i wielości atrakcji każdy będzie chciał zostać na dłużej! Sauny, plaże, strefy zabaw są zlokalizowane wśród tropikalnej roślinności, a jednocześnie obserwować można takie zwierzęta, jak żółwie i flamingi. Nie brakuje też utrzymanych w egzotycznym klimacie miejsc noclegowych i barów.

Największe atrakcje

W zależności od tego, jak wygląda wizja naszych optymalnych warunków klimatycznych i form wypoczynku, podczas wycieczki do Niemiec możemy skoncentrować się na wizycie w kilku strefach. W centralnej części jest strefa, która przypadnie do gustu wszystkim fanom przygód i dzikiej przyrody – Las Tropikalny. Zielona gęstwina zachęca do spacerów. Na wyróżnienie zasługują także baseny. Największym z nich jest Morze Południowe, przy którym znajduje się sztuczna plaża i leżaki. Nieco płytszy jest basen Laguna. W obu zbiornikach nie brakuje wodnych zjeżdżalni. Poza tym na gości czekają takie atrakcje, jak Wioska Tropikalna z domkami i sklepami, Amazonia z Dziką Rzeką i Tropino – strefa zabaw dla dzieci.

Wycieczki do Niemiec busem

Chociaż Berlin nie jest bardzo daleko, warto zastanowić się nad tym, czy jechać swoim samochodem, czy sprawdzić, jak kursują busy z Polski do Niemiec. Będzie to korzystne ze względu na oszczędności. Paliwo może kosztować więcej, jeśli pojedziemy w grupie kilkoma samochodami. Wycieczki do Niemiec busem wiążą się też z bezpieczeństwem. Założenie jest takie, że jadąc z domu, jesteśmy wypoczęci. Kiedy natomiast będzie trzeba wracać, po pełnej wrażeń przygodzie, zacznie nas dopadać zmęczenie. Dotyczy to również kierowcy.

Wypożyczalnia busów z kierowcą wiąże się z tym, że nikt nie musi przemęczony siadać za kierownicą. Droga będzie spokojniejsza, a każdy będzie mógł w równym stopniu cieszyć się z wycieczką. Co więcej, jeśli mamy ochotę na to, by po drodze zwiedzić coś jeszcze, najczęściej kierowcy busów znają popularne i warte uwagi atrakcje. Poza tym dobrze znają trasę i ewentualne objazdy, dlatego sama droga nie będzie się niepotrzebnie wydłużała.

Tagi: , , , ,