Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Profesjonalny przewóz osób – kiedy i dla kogo?

Przewóz osób

Przewóz osób

Przewóz osób odgrywa coraz większą rolę. To dlatego, że nasza cywilizacja narzuca coraz szybsze tempo życia. Jesteśmy zmuszeni do tego, by pokonywać coraz dłuższe odległości w jak najkrótszym czasie. Nie każdy dysponuje własnym samochodem lub korzystanie z niego w określonych sytuacjach jest nieekonomiczne i niewygodne. Wtedy pod uwagę bierze się firmy transportowe. Z ich oferty korzystają powszechnie liczne przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Jakiego rodzaju usługi są dostępne i jakie korzyści płyną z tego, że transport będzie realizowany przez profesjonalnego przewoźnika?

Wynajem busów i autokarów do niedawna dotyczył przede wszystkim firm, szkół i innych instytucji. Ale przewoźnicy chcąc wyjść naprzeciw rynkowym oczekiwaniom tak skonstruowali swoją ofertę, że staje się ona również atrakcyjna dla osób prywatnych, które chcą wyjechać za granicę do pracy, wybrać na wycieczkę albo zorganizować przewóz osób na rodzinną uroczystość. Jeżeli firma transportowa zostanie wybrana z rozmysłem, wynajem będzie pod różnymi względami bardziej atrakcyjny niż przejazd na własną rękę. W wielu przypadkach skorzystanie z tego, co oferują przewoźnicy jest wyjątkowo ekonomiczne. Kogo i dlaczego w szczególności powinno to zainteresować? Zacznijmy od zalet płynących dla przedsiębiorstwa!

Autokar dla firm

W zależności od tego, jaki charakter ma dana organizacja, jak wygląda jej codzienne funkcjonowanie i jakie są cele jej działalności, do kwestii wynajmu autokarów podchodzi się inaczej. Czasem chodzi głównie o przewozy autokarowe obejmujące Śląsk, bądź inne województwo, gdzie pracownicy mają wykonywać pracę. Tak się dzieje m.in. w przypadku dowozu na budowę, czy prac sezonowych. W firmach, gdzie delegacje nie odbywają się codziennie, również współpraca z firmą transportową może być opcją korzystną. Jeżeli siedziba danej organizacji jest oddalona od centrum miasta, a dojazd do niej jest utrudniony, dobrze wziąć pod uwagę przewozy pracownicze.

W ten sposób niezależnie od miejsca zamieszkania personelu i godzin pracy, zawsze dojadą oni na czas, bez obawy o skutki braku kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Pracownicy nie będą szukali innego miejsca pracy, więc pracodawca nie straci fachowców i nie ponosi kosztów związanych z wyszkoleniem nowych. Innym powodem, dla którego wynajmuje się busy mogą być wyjazdy integracyjne. Ze względu na swoją atrakcyjność, przedsiębiorcy chętnie je organizują traktując jako formę motywacji pracowników, sposób na zacieśnienie więzi między nimi i obserwacje cech indywidualnych, na co nie zawsze jest czas w natłoku codziennych zadań.

Wyjazdy służbowe

Do tego dochodzą różnego rodzaju krajowe i zagraniczne konferencje i szkolenia. Pracownicy dotrą na nie o określonej porze. Chociaż wydawałoby się, że podczas siedzenia jako pasażer organizm się nie męczy, jest to dla niego duże obciążenie, a dobiegające jednostajne szumy na dłuższą metę są uciążliwe. Jeśli pracodawca chce, by jego zespół dojechał na miejsce pracy, czy szkolenia mniej zmęczony, a przez to bardziej wydajny, musi zwrócić uwagę na to, czy przewozy osób odbywają się z udziałem busów i autokarów, które są dobrze wyposażone. Nowoczesne pojazdy są przystosowane nawet do długich wyjazdów. Podejmując decyzję o tym, by skorzystać z usług przewoźnika, sprawdza się jaką posiada flotę. Czy są to duże autokary, czy małe busy. Pojazdy muszą sprostać bieżącym potrzebom, do tego priorytetem powinien być ich stan techniczny, by w trakcie jazdy nie pojawiły się nieprzyjemne sytuacje na drodze.

Szkoły i placówki oświatowe

Przewozy osób są też realizowane dla szkół, czy ośrodków edukacyjnych i wychowawczych. Dzieci i młodzież, które jadą na wycieczkę muszą mieć zapewnione bezpieczeństwo i wygodę, zarówno na krótkich jak i długich trasach. Ich ochrona powinna stanowić priorytet i firma transportowa musi być sprawdzona pod każdym względem. Podczas jej wyboru baczną uwagę zwraca się nie tylko na to, by przewoźnik oferował niskie ceny, ale także dobrze wyposażone pojazdy, które będą prowadzone przez doświadczonych kierowców i jaki jest ich stan techniczny. Część dzieci ma regularne zajęcia poza placówką, stąd ich częste wyjazdy na basen, czy halę sportową. Autokar, którym będą podróżowały musi być przygotowany na intensywną eksploatację. Do tego dochodzą różnego rodzaju wyjazdy rekreacyjne, w tym również za granicę. Ponieważ nasza firma realizuje przewóz osób za granicę na najwyższym poziomie i w atrakcyjnych cenach, zachęcamy do tego, by zapoznać się z naszą ofertą, która będzie satysfakcjonująca dla dyrektorów szkół i rodziców dzieci.

Kiedy z usług transportowych korzystają osoby prywatne?

Usługi transportowe powszechnie kojarzą się z rozwiązaniami dla firm. Tymczasem stanowią również ciekawą propozycję dla osób prywatnych, które stawiają na wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Tutaj można w zasadzie rozdzielić kilka grup klientów: organizatorów uroczystości, wyjeżdżających do pracy za granicą i turystów jadących na wakacje. Zacznijmy od pierwszej z nich, czyli planujących ważne wydarzenie jak jubileusz albo wesele i chcą przewieźć bezpiecznie rodzinę i znajomych na miejsce przyjęcia.

Dowóz gości na przyjęcie

W zależności od spodziewanej liczby gości można skorzystać z busów albo autokarów. Kierowcy dowiozą pasażerów pod wskazany adres i o konkretnej godzinie. Dzięki temu nie trzeba się denerwować, że na uroczystość padnie cień złej organizacji i nieprzyjemne wspomnienie braku profesjonalizmu, czy spóźnienia. Wszyscy, przed którymi stoi wyzwanie zaplanowania tak ważnego wydarzenia jak wesele i komunia chcą, by ich goście bawili się wyśmienicie, wszystko przebiegało idealnie i było dopięte na ostatni guzik. Dlatego też, zamiast brać pod uwagę jazdę własnymi samochodami, wielokrotnie bardziej opłacalny jest świadczony przez firmę transportową przewóz osób. Zapewni to komfort i zdrową atmosferę na sali. Dojazd wszystkich gości o tej samej porze uchroni przed potencjalnymi animozjami i konfliktami, związanymi z tym, kto jedzie pierwszy. Nie pojawi się też niecierpliwość, kiedy przybędą pozostali. Cały proces transportowy będzie przebiegał sprawniej. Nie ma też żadnych trudności z tym, by odwieźć gości do domu, nawet w godzinach nocnych.

Przewóz osób za granicę do pracy

Odkąd Polska weszła w skład krajów członkowskich Unii Europejskiej, wielu naszych rodaków wyjeżdża do pracy za granicę. Najczęstszymi kierunkami tych podróży są Holandia, Niemcy i Wielka Brytania. Decydując się na ten krok, większość z nich nie zamierza jechać swoim samochodem. Zostawia swój dobytek, by znaleźć lepsze źródło zarobkowania. Jeżeli auto zostaje w Polsce, trzeba znaleźć inny środek transportu, którym dotrze się do nowego miejsca zamieszkania. Do wyboru zostaje samolot i busy. Patrząc na statystyki od razu można zauważyć, że przewóz osób za granicę busem jest najczęściej wybieraną formą. Wynika to z co najmniej z kilku powodów. Renomowany przewoźnik dzięki zespołowi kierowców potrafiących się poruszać po trasach w innych krajach będzie gwarantował pasażerom bezpieczeństwo. Osoby zatrudniane przez firmy transportowe będą także wiedziały w jakich miejscach można się zatrzymać.

Komfortowy i bezpieczny dojazd na miejsce

Ze względu na konieczność pozostania w tej samej pozycji przez długi czas zaleca się, by na każde dwie godziny jazdy zrobić 20 minut postoju. Są one potrzebne i kierowcy i pasażerom. Pomocna też może być krótka gimnastyka. Ponieważ wiele miejsc może wiązać się z ryzykiem, zwłaszcza ze strony nielegalnych imigrantów, trzeba zaufać kierującemu pojazd, że na przerwę podczas trasy wybierze miejsce, w którym spokojnie będzie można odpocząć, bez narażenia się na jakieś nieprzyjemności. Pomimo tego, że przystanki będą systematyczne, firmy transportowe zdają sobie sprawę z tego, jak uciążliwe są wielogodzinne podróże, dlatego ich pojazdy są doskonale wyposażone, mają różne udogodnienia, które umilą czas podróży. Klimatyzacja, czy regulowane fotele stanowią właściwie standard. Podobnie jak dostęp do internetu.

Decydując się na wynajęcie busa można dotrzeć pod same drzwi. Sam wyjazd do pracy za granicą wiąże się z ogromnym stresem. Jest to szczególnie trudne dla kogoś, kogo czeka to po raz pierwszy. Kiedy ktoś udaje się do nowej pracy, do miasta, którego w ogóle nie zna, denerwuje się jeszcze bardziej. Jeżeli wybierze samolot, będzie musiał szukać pomocy na lotnisku, by dotrzeć do miejsca zamieszkania. Tymczasem przewóz osób obejmuje swoim zakresem także dowiezienie pasażerów pod konkretny adres. Dzięki temu nowo przybyły nie musi się denerwować i błądzić. Przez świadomość, że na miejscu nie będzie kłopotów, cała podróż jest przyjemniejsza i przebiega w lepszej atmosferze.

O czym trzeba pamiętać przed podróżą?

Jeszcze zanim wsiądzie się do busa, trzeba przygotować się w jak największym stopniu do tego, co może czekać na miejscu lub w trakcie podróży. W trakcie  pakowania walizek zwraca się uwagę na to, jakie dokumenty i przedmioty mogą być przydatne, na jak długo wyjeżdżamy, jakich spodziewamy się warunków w podczas pobytu itd. Powinno zacząć się od sporządzenia listy rzeczy najpotrzebniejszych, która podczas pakowania będzie nieoceniona. Obowiązkowo trzeba wziąć takie dokumenty jak dowód osobisty i jeśli to potrzebne, paszport. Dobrze mieć przy sobie dwa albo trzy dokumenty potwierdzające tożsamość, ale spakować je w osobne miejsca. Jest to niezwykle ważne przy kradzieży albo zgubieniu części bagażu.

Dalej, konieczna jest karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą wydaje NFZ i zezwala na korzystanie ze świadczeń zdrowotnych w danym kraju. Ponieważ nie jest ona wydawana w tym samym dniu, kiedy jest składany wniosek, trzeba o niej pomyśleć wcześniej. Lekarstwa muszą być spakowane w łatwo dostępnym miejscu, a jeśli ktoś musi je zażywać systematycznie, to w odpowiedniej ilości. Z kolei kosmetyki są czymś, co można też kupić wszędzie indziej, więc jeżeli wyjeżdżający nie jest przyzwyczajony do jednej marki, lepiej postawić na małe, podróżne opakowania. Następnie wybiera się firma, która oferuje przewóz osób na wysokim poziomie.

Wyjazdy turystyczne wynajętym busem

Przewóz osób za granicę nie musi dotyczyć tylko wyjazdów do pracy. Coraz więcej osób szuka pomysłów na to, by względnie niskim kosztem spędzić ciekawe wakacje. Wiele linii lotniczych oferuje tanie bilety, co cieszy się dużym zainteresowaniem. Ale część turystów decyduje się na przejazd busem lub autokarem. Zwłaszcza, jeżeli miejsce docelowe jest w którymś z państw ościennych. Brak konieczności dojazdu własnym samochodem pozwoli uniknąć większego zmęczenia. Jeżeli pojedzie kilka osób, będzie można od razu wyjść pozwiedzać bez konieczności dodatkowego odpoczynku. Poza tym kierowcy znają wiele atrakcyjnych miejsc i podzielą się swoją wiedzą, które z nich warto odwiedzić.

Przy okazji wyjazdów turystycznych skorzystanie z usług przewoźnika nie dotyczy tylko  podróżowania busem. Kiedy zbliżają się wakacje, chętnie rezerwujemy pobyt w hotelach w różnych egzotycznych zakątkach świata. Oferty Last Minute, jakie proponuje wiele biur turystycznych, są opcjami łatwo dostępnymi także pod względem finansowym, a przez to popularnymi. Atrakcyjne miejsce, korzystna cena, to jedziemy na wakacje! Świetnie, ale trzeba zabrać swoje walizki do samolotu. I tu pojawia się problem i pierwszy stres. Niekoniecznie proszenie o pomoc znajomych bądź rodziny jest czymś, z czego każdy chce korzystać. Równie niechętnie zostawia się samochód na parkingach zlokalizowanych w okolicy lotniska. Co w takim razie można zrobić? Podjąć współpracę z firmą przewozową i zapewnić sobie tani i dobry transport na lotnisko! Rozwiązanie to pozwala w pełni cieszyć się wymarzonymi wakacjami, a dojazd na i z lotniska przestaje być kłopotliwy.

Co z podróżą ze zwierzakami?

Z innymi problemami borykają się właściciele czworonogów. Koty i psy są obecne w wielu gospodarstwach domowych. Na co dzień są ogromną radością dla właścicieli, wiernymi przyjaciółmi i towarzyszami dziecięcych zabaw. Jednak kiedy zbliżają się wakacje, zaczynają się pojawiać problemy i pytania o to, jak zorganizować opiekę dla czworonogów. W części przypadków są one oddawane do specjalnych hoteli dla zwierząt albo pod opiekę najbliższych, ale coraz chętniej właściciele zabierają zwierzaki z sobą w podróż. Opcję zakwaterowania ze zwierzętami znajdujemy w ofertach hoteli, domków i pensjonatów, co zachęca do tego, by zabrać je ze sobą. Problem z pobytem jest rozwiązany, ale trzeba je przewieźć. Nie każde zwierzę dobrze znosi podróż, do tego dochodzą formalności, jakie są niezbędne do tego, by jechać za granicę.

Bezpieczeństwo zwierzaków

Podobnie jak ważny jest przewóz osób, tak trzeba zapewnić doskonałe warunki swoim czworonogom. Zacznijmy od niezbędnych dokumentów. Na terenie Unii Europejskiej zwierzęta są transportowane na podstawie zapisów w dokumencie z 1 stycznia 2012 roku, o ogólnych zasadach przemierzania się zwierząt na terenie wspólnoty. Czworonóg musi mieć mikrochip, który będzie odpowiadał standardowi ISO 11784. Na tej podstawie można zweryfikować dane właściciela zwierzęcia. Oprócz tego wymagany jest wystawiony przez weterynarza paszport, gdzie są bieżące dane na temat szczepień, w tym o wściekliźnie. Istotne jest to, że w zależności od kraju inne są wymagania. W niektórych szczepienie to może być wykonywane raz na kilka lat. Jednak, aby zgodnie z prawem wyjechać z Polski, musi być odświeżone raz na rok. Część państw wymaga, by przeprowadzone było odrobaczanie oraz ochrona przed kleszczami. Zanim nadejdzie dzień wyjazdu, konieczne jest zweryfikowanie tego, jakie w danym kraju panują przepisy.

Pomijając formalności każdy, kto chce wziąć busem swojego pupila, zwraca uwagę na to, by podróż była dla niego bezpieczna. Trzeba zapewnić mu odpowiednią wentylację, dostęp do wody i jedzenia. Jeśli zwierzę jest małe, można je umieścić w klatce, co zapewni dodatkową ochronę. Jeżeli nie jest przyzwyczajone do zamykania i jedynie się bardziej zdenerwuje albo jest zbyt duże na przenośną klatkę, stosuje się pasy bezpieczeństwa. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne pasy, dzięki którym zwierzę ma pewną swobodę ruchów, a jednocześnie jest bezpieczne podczas gwałtownego hamowania.

Tagi: , , ,