Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Zakup czy wynajem busa – co jest bardziej opłacalne?

Wynajem busa

Wynajem busa

Wynajem busa jest jedną z usług transportowych cieszących się zainteresowaniem różnych grup odbiorców. Z oferty przewoźników korzysta się przy okazji organizacji większych imprez rodzinnych, czy wyjazdów zagranicznych. Jeszcze bardziej jest to popularne wśród firm. Chociaż opcja ta może być bardzo opłacalna, są sytuacje, w których częstotliwość podróżowania sugeruje, że kupno własnego busa będzie bardziej ekonomiczne. Zatem nasuwa się pytanie: dla kogo wynajem busa, a dla kogo jego kupno?

Busy są pojazdami służącymi do przewozu od 9 do 20 osób. Dzięki swoim gabarytom, łatwiej można się nimi poruszać po trudniejszym terenie, jakim na przykład są górskie i kręte drogi. Aby kierować busem wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jednak udając się w długie podróże lepiej, by kierowcą była osoba z dużym doświadczeniem, potrafiąca odnaleźć się w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. A tych na trasie nie brakuje.

Kto powinien kupić busa?

Zakup busa to spory wydatek, więc nie dla każdego będzie opłacalny. Jeżeli wyjazdy będą sporadyczne i maksymalnie kilkuosobowe, nie można mówić o tym, że koszt zakupu szybko się zwróci i będzie to tani przewóz. Pojedyncze wycieczki też nie będą wystarczającym argumentem. Za to rozwiązanie będzie wskazane, jeżeli rodzina jest liczna i zwykłe auto powoduje dyskomfort. Innym przykładem zasadności kupna są częste wyjazdy. Busy są nieodzowne, jeśli ktoś chce zająć się przewożeniem czegoś, czy planuje systematycznie realizować przewozy osób.

Kluczowym kryterium, według którego powinna zapaść decyzja o zakupie lub nie, są pieniądze. Grupa muzyczna, która często wyjeżdża na trasy koncertowe, czy niewielka drużyna sportowa, może sporo zaoszczędzić, jeśli będzie dojeżdżała wspólnie. Przy zakupie można wybrać model pojazdu, który będzie dopasowany do potrzeb. Będzie miał odpowiedniej wielkości bagażnik, czy liczbę siedzeń.

Przewozy pracownicze

Kupno busa może być nie raz bardziej opłacalne niż wynajem busa dla firm, które postanawiają, że ich pracownicy będą dojeżdżali na miejsce pracy firmowym pojazdem. W części przypadków taniej wyjdzie korzystając z firmy zewnętrznej, jednak jeżeli niewielka grupa codziennie kilkakrotnie jeździ i przewozi sporo narzędzi, można wziąć pod uwagę zakup busa. Musi to być dobrze przemyślane, bo na samym zakupie się nie skończy. Trzeba zorganizować miejsce postojowe, tankować, opłacać ubezpieczenie i zatrudnić kierowcę.

Może jednak wynajem busa?

Usługi transportowe są obecnie bardzo rozbudowane, dlatego korzystają z nich i osoby prywatne i różnej wielkości przedsiębiorstwa. Wśród tych, z których korzysta się najczęściej, należy wymienić wynajem busa. Wspomniany wcześniej zakup, jedynie w części przypadków będzie opłacalny. Natomiast zazwyczaj wskazany jest transport busem realizowany przez firmę zewnętrzną.

Wynajem busa dla klientów indywidualnych

Osoby prywatne niemal zawsze korzystają z opcji wynajmu. Wyjątkiem są bardzo liczne rodziny. Tanie busy z Polski do Niemiec, bądź też do innych krajów unijnych, to już właściwie standard. Ci, którzy jadą za granicę do pracy, m.in. przez korzystne ceny decydują się na ten środek transportu. Wybierając jazdę swoim autem, narażają się na dużo wyższe koszty. Drugą grupą odbiorców są ci, którzy mają przed sobą ważne wydarzenie. Poza tym powierzamy się osobom mającym duże kwalifikacje i doskonale znającym drogę i bezpieczne parkingi na postoje.

Ślub, jubileusz, komunia – to wszystko są uroczystości, na które zapraszamy szerokie grono rodziny i znajomych. Wynajem busa jest w tym przypadku standardem. Nie trzeba zaawansowanej organizacji logistycznej. Wszyscy goście od razu mogą wziąć do autokaru lub busa i wysiąść bezpośrednio pod salą, gdzie będzie odbywała się uroczystość.

Wynajem busa dla firm

Nie każda firma decyduje się na zakup busa, a czasem trzeba gdzieś przewieźć pracowników. Wtedy też, zamiast zwiększać koszty i nakazać dojazd we własnym zakresie, można skorzystać z tego, co oferują przewoźnicy i ich busy do przewozu osób. Jest to wskazane w przypadku, kiedy są organizowane wycieczki firmowe, wyjazdy integracyjne, czy delegacje pracowników. Nie ma tutaj limitów osób, może być zarezerwowane nawet jedno miejsce. Wynajem busa może być wykorzystany do realizacji codziennych dojazdów pracowników do pracy. Przewozy pracownicze będą polecane szczególnie w sytuacjach, kiedy siedziba firmy jest poza miastem i trudno do niej dotrzeć.

Czy decydować się na wynajem busa z kierowcą?

Przy busach, w których liczba miejsc przekracza 10, są potrzebne dodatkowe uprawnienia. Można wynajmować busa na określony czas: dzień, tydzień i jeździć samodzielnie lub na własną rękę szukając kierowcy. Logicznie rzecz biorąc, usługa taka będzie tańsza niż wynajem busa z kierowcą. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę pewne aspekty.

Decydując się na skorzystanie z usług kierowcy, nie trzeba się stresować w związku z tym, jak wyznaczyć trasę, czy jak radzić sobie ze zmęczeniem. W tej sytuacji jesteśmy pasażerami i niczym nie musimy się przejmować. Tych, których interesuje tani minibus przejeżdżający przez Śląsk, zachęcamy do tego, by zapoznali się z tym, w czym specjalizuje się nasza firma. Oferujemy wynajem busa z kierowcą, cechuje nas punktualność i wysoka jakość. Dojeżdżamy pod wskazany przez klienta adres, a pojazdy są prowadzone przez ludzi z odpowiednim doświadczeniem. Same busy są doskonale wyposażone i nawet podczas wielogodzinnej podróży, pasażerowie mogą czuć się komfortowo. Szczegóły na temat naszej działalności można znaleźć na stronie internetowej.

Tagi: , , , , , , , ,