Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Tanie dojazdy na lotnisko – co się opłaca?

Tanie dojazdy na lotnisko

Tanie dojazdy na lotnisko

Każdego, kto wyjeżdża zagranicę interesują tanie dojazdy na lotnisko. Wakacje w pełni, więc wielu Polaków wyrusza w różne rejony świata. Dlatego też usługi obejmujące przewóz pod terminal w tym okresie zyskują na atrakcyjności. Planując podróż w odległe zakątki, dojdziemy do wniosku, że samolot jest najbardziej wygodnym środkiem transportu. A czasem i jedynym, jakim można się dostać w niektóre egzotyczne miejsca.

Biura podróży nęcą ofertami last minute. Bajeczne zdjęcia, ciekawe foldery i prezentacje miejsc, które jeszcze kilka, bądź kilkanaście lat temu, były poza zasięgiem a teraz są na wyciągniecie ręki. Ceny wakacji są na tyle atrakcyjne, że korzystają z nich rzesze turystów. W zależności od tego, o jaką wycieczkę chodzi, transport może być organizowany w ramach biura podróży albo na własną rękę. W obu przypadkach tani przewóz na lotnisko może być nie tylko atrakcyjny pod względem cenowym, ale także patrząc na wygodę.

Jak dojadę na lotnisko?

Przede wszystkim każdy martwi się bagażami. Lecąc na urlop zabieramy ze sobą sporo rzeczy i chociaż założenie było inne, okazuje się, że walizka jest duża i ciężka. W związku z tym, dotarcie na lotnisko niekoniecznie będzie sprawą prostą. Jeżeli zadajesz sobie pytanie jak dojadę na lotnisko w miejscowości Pyrzowice, koniecznie zapoznaj się z tym, jakie masz możliwości.

Dojazd samochodem

Na pewno możesz pojechać własnym samochodem, ale czy w takim razie będzie to ekonomiczne? Na pierwszy rzut oka tak właśnie to wygląda. Jednak auto trzeba gdzieś zostawić, a parkingi to też całkiem duży wydatek. Postój jest liczony za dobę, więc im dłuższy wyjazd, tym większy koszt, który może sięgnąć kilkuset złotych. Można też poprosić kogoś o dowóz, wtedy wydatki związane z parkingiem odpadają.

Decydując się na dojazd samochodem na lotnisko, zazwyczaj wybiera się drogę ekspresową S1, która stanowi główną trasę wiodącą do Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Jest dobrze oznakowana i nie będzie problemu z tym, by trafić na miejsce. Podsumowując, dojazd samochodem jest przede wszystkim szybki i komfortowy. Nikt nie jest związany sztywnym rozkładem jazdy. Wadą jest to, że  dojazd jest kosztowne jeżeli jedziemy swoim autem i zostawiamy je na parkingu.

Dojazd komunikacją publiczną

Drugim rozwiązaniem jest komunikacja miejska. Jak dojadę na lotnisko autobusem? Tutaj wybiera się spośród kilku opcji, w zależności od tego, z jakiego miejsca są podróżni. Z Katowic jedzie specjalna linia, a bilet kupuje się w autobusie u kierowcy w cenie 27 złotych. Czas dotarcia to w przybliżeniu 40 minut. Jest też opcja dojazdu zwykłym autobusem. Linia 85, o której mowa, wyjeżdża z Bytomia, następnie jedzie przez Piekary Śląskie i Dobieszowice, aż w końcu na lotnisko. Za bilet płaci się 4,80 zł, a dojazd trwa godzinę. Jest to opcja najtańsza, ale żeby dostać się na przystanek autobusu 85, który dojedzie do Portu Lotniczego, czasem traci się sporo czasu i trzeba liczyć się nawet z kilkoma przesiadkami.

Ze względu na dużą liczbę podróżujących mają być wprowadzone kolejne linie oferujące tanie dojazdy na lotnisko. We wrześniu 2018 roku mają zostać uruchomione trzy linie autobusów. Pierwsza trasa będzie z Katowic przez Sosnowiec. Druga ma obejmować Gliwice, Zabrze, Bytom i Piekary, a trzecia Tychy, Katowice i Sosnowiec. Czy jest to opłacalne? Patrząc na dojazd na lotnisko i cennik nie zapłacimy dużo. Jednak czas to zdecydowany minus. Dla porównania samochodem z Tychów do Pyrzowic jedzie się około 35 minut. Autobusem ma to być 95 minut. Zatem już do terminala dojedziemy zmęczeni.

Tanie dojazdy na lotnisko autokarem

Jest jeszcze trzecia możliwość. Nieco droższa niż bilet autobusowy, tańsza niż dojazd swoim samochodem przy zostawieniu go na parkingu. Dużo szybsza niż transport publiczny i porównywalnie szybka z autem. Są to tanie dojazdy na lotnisko wynajętym busem. Nie trzeba jechać grupą, by skorzystać z usług tego rodzaju. Wystarczy jedna osoba, która chce wynająć miejsce. Zalety tego rozwiązania?

Na pewno będzie to wygoda. Kierowca busa podjedzie pod wskazany adres i dowiezie bezpośrednio pod terminal. Nie trzeba zastanawiać się jak dojadę na lotnisko, bo kierowca busa zrobi to za nas. Nie trzeba ani szukać połączeń ani jeździć po kilku miastach z walizkami. Jeżeli chodzi natomiast o cenę, to renomowany przewoźnik będzie dbał o swoich klientów, więc ceny będą na atrakcyjnym dla niego poziomie. O tym, jak wygląda tani przewóz osób na lotnisko w naszym wydaniu, można przeczytać na stronie internetowej.

Co zabrać do samolotu?

Decydując się na podróż samolotem, ważne jest nie tylko to, gdzie jedziemy i jak zorganizować tani dojazd na lotnisko, ale także to co można, a nawet trzeba ze sobą zabrać. Zebranie wszystkich dokumentów i spakowanie w odpowiedni sposób bagażu zaoszczędzi problemów przy odprawie i pozwoli na spokojny lot.

Dokumenty

Na pewno trzeba mieć ze sobą paszport albo dowód osobisty. Trzeba również zweryfikować, czy kraj, do którego lecimy nie wymaga wyrobienia wizy. Dalej jest numer biletu elektronicznego albo karta podkładowa, polisa ubezpieczeniowa, voucher hotelowy. Mogą być też potrzebne dodatkowe zaświadczenia, co ma miejsce na przykład przy podróżowaniu kobiet w ciąży, locie dziecka bez opieki, czy przewożenia zwierząt.

Co z bagażem podręcznym?

Lot samolotem narzuca wiele ograniczeń. Można zabrać jedynie litr płynów w pojemnikach nieprzekraczających 100 ml. Dozwolone są tylko te napoje, które zostały kupione w strefie odlotów. Zamiast o napojach można pomyśleć o cukierkach do ssania. Pomogą one w produkcji śliny przydatnej przy zatykaniu uszu podczas startu i lądowania. W podręcznym bagażu nie mogą znaleźć się żadne przedmioty z ostrymi krawędziami i kolcami. Warto też pomyśleć o wygodnych butach i ubraniu się na cebulkę.

Tagi: , , , ,