Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Co warto odwiedzić podczas wycieczki do Niemiec busem?

Wycieczki do Niemiec

Wycieczki do Niemiec są pod wieloma względami atrakcyjną propozycją. Już sama lokalizacja tego kraju wygląda zachęcająco. Osoby, które nie chcą jechać daleko, powinny zainteresować się, jakie atrakcje turystyczne mają nasi sąsiedzi. Wycieczki do Niemiec busem pozwalają poznać nowe zabytki i odwiedzić ciekawe miejsca, a przy tym czas dotarcia na miejsce nie zniechęca.

Pomimo bezpośredniego sąsiedztwa Polski i Niemiec, wiele zwyczajów jest różnych. Wycieczki do Niemiec pozwalają poznać nieco inne tradycje i bez jednoczesnego przemierzania całego kontynentu. Co warto odwiedzić, będąc w tym kraju?

Wycieczka do Niemiec – gdzie warto się wybrać?

Niemcy są krajem, w którym nie brakuje bajecznie kolorowych miejscowości turystycznych. Są też urokliwe zamki skrywające tajemnice przeszłości i parki rozrywki dla całej rodziny. W zależności od zainteresowań, wycieczki do Niemiec mogą uwzględniać zupełnie inne miejsca. 

Miasta

Jeśli interesują nas miejsca historyczne i lubimy otaczać się piękną architekturą, organizacja wycieczek powinna obejmować miasta, które powstały wieki temu. W przypadku Niemiec, szczególnie polecane są takie miejscowości, jak Berlin, gdzie poza samym zwiedzaniem mamy duży wybór koncertów, czy klubów. Równie atrakcyjne są Monachum i Bawaria, gdzie średniowieczna kultura łączy się z gościnnością i mistycznymi borami. Z kolei chcących dotknąć tradycji wielu kultur, lubiących porty, zachęcić powinien Hamburg. Wycieczki do Niemiec mogą uwzględniać także Marburg – niewielką miejscowość pełną zaułków, kawiarenek i ciszy.

Zamki

Wiele osób jedzie do Niemiec, by pozwiedzać zamki. Jeden z piękniejszych znajduje się we wspomnianym Marburgu. Przykładem kluczowych obiektów tego typu jest zamek Neuschwanstein. Zbudowany w XIX wieku przez Ludwika II zamek wygląda niczym wyciągnięty z bajki. Strome skalne ściany, bogactwo zdobień i tajemnice bawarskiego króla… Czy można się oprzeć?

Parki

Najbardziej znanym parkiem w Niemczech jest Tropical Islands. Organizujący wycieczki do Niemiec, chociaż przejazdem uwzględniają to miejsce. Przez cały rok można poczuć się niczym na rajskiej plaży i nie trzeba daleko lecieć samolotem. Palmy, plaże, zjeżdżalnie i rwąca rzeka, to tylko przykłady atrakcji. Równie często odwiedza się Europa-Park w Rust. To jeden z największych parków rozrywki w Europie. Znajdziemy w nim m.in. strefy tematyczne, ciekawą roślinność i smaczną kuchnię.

Wycieczki do Niemiec busem

Wycieczka autokarowa to fantastyczna propozycja dla osób, które wiedzą, że czeka je dłuższa podróż. Korzystne jest to pod względem ekonomicznych, większego komfortu i mniejszego zmęczenia na trasie. Nasi kierowcy to osoby z wieloletnim doświadczeniem, doskonale znający niemieckie drogi. Decydując się na wycieczki do Niemiec busem z naszej firmy, podróżni mają gwarancję, że podróż przebiegać będzie w komfortowych warunkach. Transport osób zawsze jest na czas, a pasażerowie bezpiecznie docierają na miejsce. Ponadto znamy wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne, więc podczas wycieczki do Niemiec możemy coś podpowiedzieć lub przejeżdżać przez wyjątkowo malowniczą okolicę.

Tagi: , , , , , ,