Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Zawoja, świetne miejsce do wypoczynku, wystarczy transport busem!

Jak się można domyślić, Zawoja to jedna z bardziej atrakcyjnych propozycji z województwa małopolskiego, jeżeli chodzi o zwiedzanie. Jest to najdłuższa w Polsce wieś, ciągnąca się na długości aż 10 km, nad rzekami: Skawica, Jaworzyna i Mosorczyk. Sama Zawoja położona jest w Beskidzie Żywieckim, bezpośrednio u stóp Babiej Góry , która jak magnes przyciąga turystów żądnych wrażeń.

Jeżeli, zdecydujemy się na transport bus-em do Zawoi, na pewno  zwiedzimy m.in. drewnianą karczmę z podcieniami z 1836 roku, która naprawdę zapiera dech w piersi. Możemy zobaczyć również, drewniany kościół z 1888 roku, XIX-wieczną kapliczkę Zbójnicką czy też skansen utworzony przez PTTK na Markowych Rówienkach. Co warto, jeszcze zobaczyć? Na pewno schronisko na Markowych Szczawinach z 1906 roku, wille Polskiej Akademii Nauk czy też Ośrodek Edukacyjny BPN z 1930 roku.

Atrakcje w Zawoi, zwłaszcza latem – są to wycieczki na Halę Barankową oraz spotkanie z bacą i spróbowanie oscypka. W okolicy poprowadzono też wiele szlaków turystycznych biegnących nie tylko na Babią Górę, ale i na inne beskidzkie wzgórza i szczyty.

Ponadto, znajdziemy tu zimową porą ,, białe szaleństwo”. Mowa o różnorodnych wyciągach narciarskich – stoki są dobrze utrzymane, ubijane ratrakami a nawet naśnieżane. To wszystko warto zobaczyć na własne oczy!

Tagi: , , ,