Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Dowóz na lotnisko. Czy warto latać samolotem?

Dowóz na lotnisko

Dowóz na lotnisko

Dowóz na lotnisko musi sobie zorganizować każda osoba, która zdecydowała się na lot samolotem. W dalszym ciągu samoloty mają wielu przeciwników, jednocześnie szybko rośnie grupa osób, która się na latanie decyduje. Z tego właśnie względu propozycje na dowóz na lotnisko są coraz bardziej rozbudowane. Warto czy nie warto lecieć samolotem?

Wokół podróżowania samolotem narosło wiele mitów, a jaka jest prawda? Poznaj powody, dla których lot samolotem jest kuszący i te, dla których się z niego rezygnuje. Nie ma środka transportu, który ma same wady lub same zalety. Poza argumentami przytoczonymi poniżej, znaczenie dla odczuwanego komfortu z podróży ma również samopoczucie i nastrój w momencie wejścia na pokład. Nieraz jest to uzależnione od tego, w jaki sposób docieramy na lotnisko. Dojazd na lotnisko może nas ustosunkować pozytywnie, ale równie dobrze wprawić nas w rozdrażnienie. Sprawdź, jak można zorganizować transport na lotnisko, co warto wziąć pod uwagę?

Samolot na TAK

Przede wszystkim można dotrzeć wszędzie i żadna odległość nie stanowi problemu. Samolotem dolecimy na drugi koniec świata. Mało tego, wszędzie dotrzemy dużo szybciej niż jakimkolwiek innym środkiem transportu. Nieraz samolot jest jedyną możliwością, by dostać się w odcięty od świata zakątek. Latanie jest też mniej męczące. Pod warunkiem, że dowóz na lotnisko też będzie szybki. Jeśli porównamy koszt biletu i paliwa, jakie musielibyśmy wykorzystać na podróż, wyjazd samochodem będzie znacznie droższy. Podkreśla się też możliwość podziwiania świata z innej perspektywy. W trakcie podróży linie lotnicze zapewniają mnóstwo udogodnień.

Samolot na NIE

Z samolotem nie wiążą się same korzyści. Osoby, które nie lubią tego środka transportu podkreślają pośpiech, jaki towarzyszy wejściu na pokład i tłok, ograniczający poczucie intymności. Lot samolotem to duży stres dla rodzin z małymi dziećmi. Trudno zapanować nad maluchem, a nie ma możliwości, by się wyszalał. Jedzenie serwowane przez obsługę samolotu nie zawsze spełnia nasze wymagania. Zwraca się też uwagę na ciasną i niewygodną toaletę. Jeśli mamy uciążliwego pasażera na miejscu obok, nie możemy liczyć na żadną zamianę lub chwilę samotności. Pomimo tego, że porównaniu z samochodem samolot może przy dalekiej podróży wyjść opłacalnie, nie można powiedzieć, że jest tani. I jeszcze dochodzi dowóz na lotnisko. W zależności od tego, jaką opcję wybierzemy, będzie tani, wygodny lub kosztowny, długi i męczący.

Dowóz na lotnisko

O ile nie mamy wpływu na to, jakie warunki panują na pokładzie, możemy zapewnić sobie dobry dowóz na lotnisko. Do wyboru mamy kilka opcji. Możemy dojechać własnym pojazdem i zostawić go na przylotniskowym parkingu, ale musimy liczyć się z tym, że cena za dobę będzie kosztowna. Możemy wziąć pod uwagę transport na lotnisko miejskim autobusem. Opcja ekonomiczna i czasochłonna. Niestety dojdziemy pod terminal czasem po kilku godzinach od wyjścia z domu, zmęczeni i na wstępie zniechęceni podróżą.

Jest jeszcze bus na lotnisko. Firmy przewozowe od dłuższego czasu mają w swojej ofercie usługę transportu na i z lotniska. Jest to nieco droższe niż bilet autobusowy, ale tańsze niż pozostawienie samochodu na parkingu. Poza tym kierowca podjeżdża pod nasz dom, wsiadamy i dojeżdżamy pod terminal. Na pokład samolotu wchodzimy bez dodatkowego zmęczenia. Dojazd na lotnisko minibusem jest nie bez powodu coraz chętniej wybieraną opcją.

Tagi: , , , , ,