Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Usługi transportowe – co wchodzi w ich skład?

Usługi transportowe

Usługi transportowe

Każda gałąź gospodarki i przemysłu nieustannie ewoluuje i się rozwija, zmianą ulegają również usługi transportowe. Firmy z tego sektora coraz bardziej rozbudowują swoją ofertę. Wynika to z tego, że chcą sprostać potrzebom nie tylko wielkich przedsiębiorstw. Wśród ich klientów są osoby prywatne, które z różnych względów także poszukują transportu. Co obejmują usługi transportowe?

Jeżeli spojrzymy na transport lądowy, możemy go podzielić na dwie podstawowe kategorie: na transport towarów i transport osobowy. Poniżej zostały przedstawione aspekty związane przede wszystkim z transportem osobowym. Są też informacje o tym, kto korzysta z tego rodzaju usług, jakie zalety dotyczą powierzenia przewozu osób firmie zewnętrznej i jak wybrać dobrego przewoźnika. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, transport jest realizowany za pośrednictwem różnych pojazdów. Weryfikacja tego, że we flocie wybranej firmy transportowej znajdują się pojazdy, które będą mogły posłużyć w danym przypadku powinna być zrobiona już na wstępie, podczas poszukiwań przewoźnika. Kluczowe jest określenie tego, ile osób będzie przewożonych. Do tego trzeba zastanowić się, czy będzie to jednorazowy wyjazd, czy raczej nastawiamy się na długofalową współpracę. Nie bez znaczenia jest odległość, jaka będzie do pokonania. Dzięki odpowiedziom na tych kilka punktów, już na początku można jasno sprecyzować, czy wystarczający będzie wynajem busa, czy niezbędny jest większy autokar.

Przewóz osób realizowany przez firmy transportowe

Usługi transportowe busem są dostępne nawet dla jednej osoby! Nie ma czegoś takiego jak minimalna liczba. Wystarczy, że jedna osoba musi być przewieziona w określone miejsce, a kierowca podjedzie pod jej dom lub firmę i dowiezie bezpośrednio pod wskazany adres. Przewoźnicy doskonale zdają sobie sprawę z odmienności potrzeb swoich odbiorców, co znajduje odzwierciedlenie w ich elastyczności i otwartości na różnorodne zlecenia. Dla renomowanej firmy nie ma odległości, której nie da się pokonać. Przewóz osób jest czymś, z czego korzystają liczne przedsiębiorstwa produkcyjne, szkoły, organizacje i klienci indywidualni. Kiedy i jakie usługi warto brać pod uwagę? Jakie zalety wiążą się z tym rozwiązaniem i na co trzeba zwracać uwagę podczas wyboru firmy transportowej?

Usługi transportowe dla firm

Przedsiębiorstwo, które chce, by wszystkie procesy i czynności były w jak największym stopniu zoptymalizowane, musi brać pod uwagę również procesy logistyczne. Rola dobrania odpowiednich usług transportowych rośnie zwłaszcza wtedy, kiedy dla działalności firmy niezbędne są częste wyjazdy pracowników albo zatrudniane są osoby do pracy sezonowej. Wynajem busów lub autokarów, które dowiozą ma miejsce pracy wiąże się z szeregiem korzyści finansowych i pozafinansowych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że usługi tego typu stanowią opcję ekonomiczną – pracodawca nie musi pokrywać kosztów dojazdów własnymi samochodami personelu. Firma zapłaci jedną kwotę, która najczęściej będzie znacznie niższa.

Do tego dochodzi lepsza organizacja na miejscu docelowym. Pracownicy dotrą do niego o wyznaczonej porze i będą mniej zmęczeni, niż gdyby mieli dojeżdżać na własną rękę. Ostatecznie przełoży się to na ich lepszą wydajność podczas wykonywania swoich obowiązków, większą koncentrację i tempo pracy. Część firm, które patrzą na to, jakie walory ma bus i jego wynajem, bierze pod uwagę wprowadzenie regularnych przewozów pracowniczych. Jest to szczególnie polecane, kiedy siedziba przedsiębiorstwo jest w mało dogodnej pod względem dojazdu lokalizacji albo praca odbywa się w nietypowych godzinach, na przykład w nocy. Dzięki temu można na dłużej zatrzymać w firmie pracowników, którzy nie będą szukali czegoś, co będzie bliżej ich miejsca zamieszkania.

Wyjazdy zagraniczne

Ważną kwestią jest to, że odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej, wielu Polaków decyduje się na pracę za granicą, którą najczęściej znajdują za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, choć niekoniecznie. Coraz więcej polskich firm wchodzi na rynki zagraniczne, stąd częste delegacje pracowników. Dla agencji i przedsiębiorstw organizujących wyjazdy do innego kraju, usługi firm transportowych są obowiązkowe. Wyjazd będzie się wiązał z wieloma stresami i już na początku firma zatrudniająca pracownika będzie podlegała ocenie. Dlatego chcąc jak najbardziej zjednać sobie osoby zatrudnione, należy zagwarantować im przewóz pojazdami perfekcyjnie wyposażonymi, które będą zapewniały wygodę przez wiele godzin.

Organizacja różnych form przewozu pracowników to nie jedyne usługi transportowe, z jakich korzystają firmy. Z oferty przewoźników korzystają także biura podróży. Pomimo tego, że bilety lotnicze można kupić nie raz w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, nie wszyscy turyści chcą zdecydować się na ten środek lokomocji. Część preferuje wycieczki objazdowe i inne, które są organizowane w tradycyjny sposób, czyli z uwzględnieniem jazdy autokarem. Kolejną usługą, jaka jest polecana biurom podróży jest wynajem autokaru i dojazd na lotnisko. Nawet jeżeli turyści lecą na wakacje samolotem, jeszcze przed wylotem można im zapewnić komfortowe warunki. Hotele, w których są zakwaterowani podróżni, a które organizują wycieczki, także wynajmują busy. Jeżeli chcą, by ich klienci mieli o nich dobrą opinię i polecili hotel kolejnym osobom, powinni zadbać o to, by podjąć współpracę z dobrym przewoźnikiem, którego pojazdy będą wygodne i nowoczesne.

Usługi dla szkół

Nie można zapominać o szkołach i placówkach oświatowych, które stanowią dużą grupę odbiorców usług transportowych. Wynajęte busy i autokary dowożą dzieci i młodzież na różne zawody sportowe, konkursy i zajęcia dodatkowe. Do tego dochodzą wycieczki organizowane w kraju i za granicą. Zarówno dyrekcja, jak i rodzice chcą, przewóz był świadczony przez firmę, której autokary są sprawnie technicznie i będą prowadzone są przez doświadczonego kierowcę.

Na tym nie koniec sektorów, dla których usługi transportowe są opcją atrakcyjną, i z której wielokrotnie korzystają. Wymienić należy także różnego rodzaju kluby, zespoły i kościoły. Wynajem busa lub autokaru może dotyczyć wyjazdu na branżowe wydarzenia, koncert, mecz, pielgrzymkę i wiele innych. Każdorazowo branie pod uwagę oferty renomowanego przewoźnika wiąże się z tym, że wszyscy pasażerowie będą mieli miłe wspomnienia z podróży, a trasa przebiegnie w spokojnej atmosferze.

Autokary i busy wynajmowane przez osoby prywatne

Z ofert firm transportowych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa i różnego rodzaju organizacje, ale również osoby prywatne. Podobnie jak to było wyżej, także i tutaj wyróżnia się kilka grup odbiorców. W pierwszej z nich są osoby, przed którymi stoi ważne rodzinne wydarzenie. Komunie, jubileusze, rocznice, czy wesela, to uroczystości, na które zaprasza się dużą liczbę gości. Im większa grupa, tym większe wyzwanie stoi przed organizatorami danego wydarzenia. Trzeba dołożyć wielu starań, by wszystko przebiegało w taki sposób, jak to zostało zaplanowane. Nie chodzi tylko o znalezienie eleganckiej sali, ustalenie smacznego menu i doskonałą oprawę muzyczną.

Trzeba przemyśleć to, w jaki sposób goście zostaną przetransportowani na miejsce i jak dojadą z powrotem do domu. Zmuszając ich do samodzielnego dojazdu, już na wstępie można wzbudzić negatywne emocje. Poza tym, nawet jeżeli na stole nie będzie alkoholu, po wielu godzinach biesiadowania, każdy będzie odczuwał zmęczenie, a prowadzenie samochodu w takiej chwili nie jest bezpiecznym i rozsądnym rozwiązaniem. Chcąc dowieźć ich samochodami, które będą co najmniej kilkukrotnie kursowały w obie strony, trzeba brać pod uwagę, że będzie to generowało duże koszty i wiąże się z poświęceniem większego nakładu czasu. Z kolei wynajem busa albo autokaru, zależnie od liczby gości, może być opcją najszybszą, najbardziej ekonomiczną i najbezpieczniejszą. Zatem jest to najbardziej polecane!

Pracując za granicą

Drugą grupą odbiorców są osoby, które wyjeżdżają do pracy za granicą. Nie każdy korzysta z ofert proponowanych przez agencję pracy tymczasowej. Powodów tego jest kilka. Czasem planujący wyjazd w celach zarobkowych szuka czegoś na własną rękę. Czasem ktoś z jego rodziny lub znajomych już przebywa za granicą i pomoże znaleźć coś już po przyjeździe. Usługi transportowe są realizowane nawet wtedy, kiedy wyjeżdża jedna osoba, dlatego nie trzeba koniecznie jechać w tak długa podróż swoim samochodem. Busy wyjeżdżające za granicę mają nowoczesne wyposażenie, są wygodne i w doskonałym stanie technicznym. Rezerwując miejsce można mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna i komfortowa. Dojeżdżając bezpośrednio pod wskazany adres można uniknąć niepokoju związanego z tym, czy nie zabłądzi się w obcym mieście.

Wymarzone wakacje

Podobnie jak biura podróży, tak i osoby, które planują wakacje zorganizowane na własną rękę, biorą pod uwagę dojazd na lotnisko świadczony przez firmy transportowe. Kiedy planuje się wakacje okazuje się, że mimo tego, że pakowane są jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, trzeba ze sobą zabrać duże i ciężkie walizki. Ostatecznie okazuje się, że rzeczy jakie zostały przygotowane jest zbyt dużo. I właśnie w tym momencie pojawia się stres związany z wyjazdem. Zamiast cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem, podróżni denerwują się dotarciem na lotnisko.

Nie zawsze można poprosić rodzinę lub znajomych o to, by pomogli dostać się na miejsce. Pozostawienie samochodu na dłuższy czas na okolicznym parkingu, a później myślenie o tym, czy nikt go nie ukradł, też nie prezentuje się szczególnie atrakcyjne. Aby uniknąć tego typu trudności, warto skontaktować się z firmą transportową, która zorganizuje profesjonalny dojazd na lotnisko i z powrotem. Wtedy żadne bagaże nie będą ciążyły, a przygotowania i sam wyjazd będą przyjemniejsze.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy?

Transport obejmujący Śląsk i inne regiony Polski jest opłacalny i wygodny pod warunkiem, że firma, z którą zostanie podjęta współpraca, będzie wybrana rozsądnie. Nie każdy przewoźnik jest równie doświadczony, a usługi nie są świadczone na tym samym poziomie. Na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo pasażerów, więc flota pojazdów musi być w dobrym stanie technicznym. Nie zawsze nowoczesny wygląd zewnętrzny jest równy sprawności, więc trzeba się upewnić, że busy i autokary, które można wynająć, spełniają stawiane wymogi. Podczas jazdy może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Żeby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko kolizji, wynajęty pojazd musi być prowadzony przez odpowiedzialnego i doświadczonego kierowcę, który potrafi odpowiednio zareagować i odnaleźć się w każdej sytuacji.

Komfort i bezpieczeństwo

Jeżeli klient jest pewny, że usługi transportowe będą realizowane z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, można przejść do kolejnej cechy, jaką powinien odznaczać się dobry przewoźnik, czyli terminowość. Zdarzają się firmy, w których widać rozbieżności w godzinach przyjazdów i odjazdów. Każdy bierze pod uwagę postoje i ewentualne korki na trasie. Ale jeżeli wśród opinii klientów przeważają te mówiące o nieterminowości i spóźnieniach, należy zachować ostrożność. Nikt nie chciałby się dodatkowo denerwować tym, że nie dojedzie na czas w wyznaczone miejsce. Nikt nie chce się spóźnić do pracy, na konferencje albo goście weselni będą mokli na dworze w oczekiwaniu na transport.

Jeżeli bus lub autokar mają być wynajęte pod kątem dalekiej podróży, trzeba zwrócić uwagę na to, jaki standard panuje wewnątrz pojazdów. Nie zawsze jest to odczuwalne podczas krótkich podróży, w obrębie jednego województwa, czy na lotnisko. Jednak kiedy chodzi o zorganizowanie transportu związanego z zagraniczną wycieczką albo wyjazdem do pracy do któregoś z krajów unijnych, wszelkie udogodnienia stają się istotne. Podróż sama w sobie jest męcząca, a jeżeli do tego dochodzi wielogodzinna konieczność siedzenia w tej samej pozycji, problem jest jeszcze większy. Wybierając firmę świadczącą usługi transportowe nie można o tym zapominać i koncentrować się tylko na tych, które posiadają flotę pojazdów uzupełnionych o liczne udogodnienia dla pasażerów.

Korzystna cena

Dopiero wtedy, kiedy wszystkie powyższe kwestie zostały zweryfikowane, można przejść do przeanalizowania oferty pod kątem cen. Tutaj także mogą pojawić się spore rozbieżności. Decydując się na daną firmę, dobrze jest wcześniej przeanalizować, czy pojawiają się promocje jednorazowe i rabaty dla stałych klientów. Część osób wynajmuje busa tylko na czas jednego wyjazdu, jak dowóz na rodzinną uroczystość. Jest też wiele firm, które z usług transportowych korzystają regularnie. Przykładem są wspomniane przedsiębiorstwa organizujące przewozy pracownicze, szkoły, czy biura podróży. Dla nich opcja zniżek dla stałych odbiorców może być korzystna i stanowi pewne źródło oszczędności. Osoby i firmy, które szukają renomowanej firmy, spełniającej wszystkie wymienione wyżej wymogi, zachęcamy do zapoznania się z tym, co znajduje się w naszej ofercie. Jesteśmy na tyle elastyczni, że będziemy potrafili zrealizować każdy transport.

Co z transportem towarów?

Nie zawsze poszukuje się firmy transportowej, która będzie pomocna przy przewozie osób. Nie raz potrzebne jest przewiezienie towarów, paczek, czy mebli. Podobnie jak przy transporcie osób, tak i transport towarów jest typem usług, z którego korzystają firmy i klienci indywidualni. Ponieważ niezbędne są zupełnie inne standardy i inaczej wygląda zachowanie środków bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb transport towarów jest realizowany zupełnie innymi pojazdami. Transport obejmuje nie tylko Śląsk, ale całą Polskę i kraje europejskie. Może dotyczyć przewozu częstszej i większej liczby towarów, ale równie dobrze być związany z przeprowadzką biura i firmy.

Usługi transportowe są także polecane wszystkim osobom, które przeprowadzają się do nowego domu lub mieszkania. Każdy posiada wiele drobnych i delikatnych przedmiotów, które w trakcie przewozu mogłyby się łatwo uszkodzić. Gdyby konieczne było przewożenie większości przedmiotów samochodami osobowymi, mogłoby dojść do wielu zniszczeń i byłoby to nieekonomiczne. Tymczasem powierzając to profesjonalistom można mieć pewność, że wszystko dojedzie na miejsce docelowe w dobrym stanie. Często trasa będzie pokonana tylko jeden raz, co oznacza również oszczędność czasu. Pojazdy muszą być kierowane przez osoby doskonale do tego przygotowane, a wszystkie transportowane przedmioty odpowiednio zabezpieczone.

Tagi: , , , ,