Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Przewóz osób Katowice – tylko z licencją!

Przewóz osób Katowice

Przewóz osób Katowice

Patrząc na miasta, w których popularny jest przewóz osób, Katowice są przykładem tego, w którym wyjeżdżających jest bardzo dużo. Z tego rozwiązania korzysta się w kraju i za granicą. Jest to ciekawa propozycja, jeśli potrzebne są przewozy pracownicze, transport z i na lotnisko, przewóz busem do Niemiec, czy przewóz gości na uroczystość. To atrakcyjna opcja pod względem organizacji, czasu i oszczędności. Pod warunkiem, że skupimy się tylko na tych przewoźnikach, którzy posiadają stosowną licencję.

Niezależnie od tego, czy na usługi transportowe decydujemy się jako firma, czy osoba prywatna, musimy wybrać rozważnie i przyjrzeć się przewoźnikowi, z którym chcemy podjąć współpracę. Trzeba wiedzieć, że decydując się na przewóz osób, Katowice i inne miasta na Śląsku są lokalizacją wielu firm transportowych. Jednak ostatecznie o legalności świadczonych usług decyduje posiadanie stosownej licencji. Regulują to przepisy prawa i ustawa z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Aby uzyskać licencję, konieczne jest spełnienie wymogów formalnych i złożenie stosownego wniosku.

Kto może uzyskać licencję na przewóz osób – Katowice

Licencja zezwalająca na transport osób w kraju i za granicą jest czymś obowiązkowym, ale nie każdy może ją uzyskać. Starać się o nią mogą m.in. osoby niekarane dotąd za przestępstwa skarbowe i przeciw mieniu. Żeby przewoźnik mógł realizować przewóz osób w Katowicach i w innych miastach Polski, musi posiadać licencję na wykonywanie krajowego transportu. Jeśli natomiast chcemy wyjechać za granicę, przewoźnik musi mieć licencję międzynarodową. Mając świadomość tego, jakiego typu licencja jest potrzebna na trasie, którą mamy do pokonania, łatwo będzie zweryfikować, czy wybrany przewoźnik takową posiada.

Konsekwencje braku licencji

Jeśli przewóz osób z miasta Katowice, Gliwice, Zabrze świadczy ktoś, kto nie posiada licencji dopasowanej do trasy, konsekwencje mogą odczuć podróżni. Renomowani przewoźnicy zdają sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, jaka na nich ciąży. Powinni zadbać o formalności, bezpieczeństwo na drodze, wygodę i terminowość. Większość firm tak właśnie działa. Mimo to znajdują się też tacy, których działalność jest nielegalna. Może się zdarzyć, że nieuczciwy przewoźnik będzie nęcił wyjątkowo niską ceną, jednak nie warto ryzykować.

Jeśli przewóz osób na Śląsku i w każdym innym regionie, odbywa się bez certyfikatów i licencji, jest łamaniem prawa. Kara dla przewoźnika sięga 10 tysięcy złotych. Najczęściej może to być ujawnione w trakcie przypadkowej kontroli na trasie. Jeśli korzystamy z usług takiej firmy, a zdarzy się kontrola, możemy być zmuszeni do opuszczenia busa. Wtedy też dojazd na miejsce jest znacznie trudniejszy. Zwłaszcza jeśli jesteśmy pozostawieni gdzieś na drodze w obcym kraju. Aby tego uniknąć, najlepiej jeszcze przed wyjazdem upewnić się, że firma świadcząca przewóz osób z Katowic i nie tylko, spełnia wszystkie wymagania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę – przewóz osób Katowice

Licencja nie jest jedynym czynnikiem, na jaki zwraca się uwagę. Każdy chce dojechać na miejsce docelowe bezpiecznie i bez dodatkowych utrudnień. Dlatego też warto upewnić się, co do stanu technicznego pojazdów danej firmy. Następnym punktem powinno być sprawdzenie ich wyposażenia. Przewóz osób najczęściej odbywa się z udziałem busów, posiadających klimatyzację, rozkładane fotele, Wi-Fi i TV. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli jedziemy za granicę i czeka nas wielogodzinna podróż. Osoby, które siądą za kierownicą busa, muszą być doświadczone i znać trasę. W ten sposób unikniemy wielu niebezpiecznych sytuacji, a w razie konieczności objazdów, kierowca nie zabłądzi. Mając wątpliwości co do tego, czy przewóz osób z Katowic będzie świadczony przez dobrą firmę, można sprawdzić opinię wśród znajomych i osób, które z usług skorzystały.

Tagi: , , , , ,