Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Przewóz osób do Drezna

Przewóz osób do Drezna
Przewóz osób do Drezna

Drezno to miasto położone w Niemczech. Wiele osób uważa, że jest najpiękniejsze w kraju. Warto wiedzieć, że Drezno zostało odbudowane po bombardowaniu w 1945 roku. Pomimo tego drezdeńska architektura zachwyca każdego roku dużą liczbę turystów. Przewóz osób do Drezna szczególnie opłaca się, jeśli mieszka się niedaleko granicy z Niemcami lub Czechami. Po drodze można nawet odwiedzić Pragę. Te dwa miasta dzielą zaledwie dwie godziny podróży autokarem.

Co warto zobaczyć w Dreźnie?

Oczywiście wizytówką miasta jest jego ścisłe centrum. Dlatego w Dreźnie warto rozpocząć swoje zwiedzanie od rynku. Mowa tutaj o Neumarkcie, gdzie znajduje się luterański Kościół Marii Panny (Frauenkirche). Niemal całkowicie odbudowany po bombardowaniu jest zachwycającym miejscem nawet nie pomimo, ale właśnie z tego powodu. Te niezwykłe dzieła sztuki stanowią wspaniałą rekonstrukcję tego, co było. Nie da się przejść obojętnie wobec tego, z jaką dbałością o szczegóły zostały one ponownie powołane do życia. W 2005 roku zakończono odbudowę kościoła.

Kolejnym imponującym budynkiem, który trzeba było odbudować po bombardowaniu, jest Opera Sempera. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy oper poddano rekonstrukcji. W XIX wieku, parędziesiąt lat po otwarciu, wzniecił się pożar, który niestety zniszczył budynek. Dzisiaj można podziwiać trzecią odsłonę tego wspaniałego dzieła architektury. 

W centrum Drezna znajduje się również tak zwany Zwinger, który stanowi zespół budynków utrzymanych w stylu późnobarokowym. Powstał w XVIII wieku i służył do przechowywania cennych rzeczy. Dzisiaj możemy tam podziwiać zbiory porcelany – chińskiej, japońskiej, koreańskiej i miśnieńskiej – a także absolutne arcydzieła malarstwa znajdujące się w Galerii Obrazów Starych Mistrzów. Zaliczają się do nich między innymi dzieła takich artystów jak Tycjan, Rembrandt, Rubens, Dürer czy Rafael.

To tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić, a jest ich przecież o wiele, wiele więcej. Oprócz tego jednym ciekawych punktów wycieczki może być Rezydencja Wettynów (Residenzschloss) czy Katedra św. Trójcy. Przewóz osób do Drezna może przerodzić się w niezapomnianą podróż kulturalną.

Przewóz osób do Drezna

Drezno stanowi idealny cel podróży weekendowej. Na pewno jeden dzień nie wystarczy na to, aby w pełni nasycić się tym miastem. Z całą pewnością będzie chciało się pobyć tutaj trochę dłużej.  Przewóz osób do Drezna autokarem jest świetnym pomysłem, jeśli chcielibyśmy wybrać się w podróż z większą ilością osób. Jeśli zamieszkujemy daleko od granicy, przewóz osób do Drezna to bezkonkurencyjna alternatywa dla innych środków transportu. Z pewnością oszczędzimy sobie nerwów związanych z prowadzeniem auta na daleką odległość. 

Pamiętajmy o tym, aby do zwiedzania wybrać wygodne ubrania, a przede wszystkim sportowe buty. W ten sposób unikniemy dyskomfortu i będziemy mogli skupić się wyłącznie na podziwianiu tego wspaniałego miasta, jakim jest Drezno. Zbyt duża ilość bagaży również może utrudnić nam zwiedzanie. Zabierzmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy i pamiętajmy o zostawieniu sobie miejsca w plecaku na pamiątki.

Tagi: , , ,