Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wycieczka do Lwowa autokarem

Wycieczka do Lwowa
Wycieczka do Lwowa

Z pewnością niejednemu z nas przychodzi nieraz na myśl, aby zwiedzić Lwów. To niegdyś polskie miasto jest tak niedaleko i przyciąga do siebie ilością przepięknych zabytków. Wycieczka do Lwowa to świetny pomysł na spędzenie dłuższego weekendu. Tak na dobrą sprawę nawet jeden dzień w tym wspaniałym mieście może poprawić nam humor. Wynajem busa z kierowcą to ciekawe rozwiązanie, aby zminimalizować koszty i czas podróży. Jedyne, co nam wtedy pozostaje, to rozkoszować się pięknem miasta.

Co zobaczyć w centrum Lwowa?

Wycieczka do Lwowa najczęściej kończy się na przechadzce po centrum. Nic dziwnego, już sam spacer po ulicach w pobliżu rynku potrafi wywołać zachwyt. Klimatyczne kawiarenki, piękne kamienice, pałacyki, zaułki, ratusz – to wszystko oferuje Lwów. Nawet podwórka przy uliczkach centrum potrafią być zaskakująco piękne.

Jednym ze wspaniałych zabytków, jakie można odnaleźć w centrum Lwowa, jest Opera Lwowska, a dokładniej Lwowski Narodowy Akademicki teatr opery i baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Budynek zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, nie tylko architektonicznie, ale także w zakresie artystycznym. Znajdują się tam rzeźby i obrazy warte zobaczenia. Co więcej, ceny biletów na spektakle są niskie, ale trzeba znać język, aby w pełni móc docenić treść wystawianych tam sztuk.

We Lwowie można też oczywiście podziwiać wiele budynków sakralnych. Wycieczka do Lwowa zobowiązuje do tego, aby zobaczyć choć jeden z nich. Kościoły niosą ze sobą wielką wartość zabytkową. Warto z pewnością odwiedzić je wszystkie, ale szczególnie tych kilka, które znajdują się w centrum Lwowa. Między innym warty zwiedzenia jest dawny kościół św. Piotra i Pawła i klasztor jezuitów. Można zobaczyć tam zniszczenia, jakich dokonano jeszcze podczas II Wojny Światowej, ponieważ remont następuje bardzo powoli. Niemniej Kościół jest nadal monumentalny i zachwycający.

Kolejnym zabytkiem tego typu jest Katedra ormiańska. Być może z zewnątrz nie jest zaskakująca, ale wewnątrz jest najbardziej orientalnym budynkiem Lwowa. Nabożeństwo również może zachwycić, a na pewno zaskoczyć, ponieważ jest inne od obrządku rzymskokatolickiego. Oprócz tego warto przy okazji wycieczki do Lwowa zwiedzić Kościół Bernardynów św. Andrzeja oraz Katedrę Łacińską.

Wycieczka do Lwowa – poza centrum

Czeskie piwo jest bardzo doceniane w Europie, w tym oczywiście w Polsce. Jeśli jesteśmy amatorami czeskich trunków, warto zajrzeć do Browaru Lwowskiego (Lwowska piwowarnia).  Jest to też po prostu interesujące miejsce i może nas zaciekawić nawet jako abstynentów. Co ciekawe, Browar założony został przez jezuitów. Niegdyś należał on do Polaków. Aktualnie właścicielem Browaru jest Carlsberg.

Wycieczka do Lwowa nie może zakończyć się bez przywiezienia ze sobą pamiątek. W tym celu warto zawędrować na jeden z pchlich targów, gdzie można znaleźć tanio niezwykłe przedmioty. Zamiast drogich, komercyjnych pamiątek można kupić coś niepowtarzalnego, z duszą, za małe pieniądze i wesprzeć żyjących tam ludzi.

Tagi: , , ,