Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka — dlaczego warto?

Wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka
Wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka

Wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka to punkt na mapie Polski, który obowiązkowo trzeba zwiedzić. Chętnie wyjeżdżamy do zagranicznych kurortów, chwalimy egzotyczne miejsca, a tymczasem sami mamy w kraju wiele skarbów. Wycieczka do Wieliczki będzie atrakcyjna nie tylko dla turystów odwiedzających Polskę, ale także dla nas. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i jak zorganizować wycieczkę autokarową?

Wieliczka znajduje się w bezpośredniej bliskości Krakowa. Wycieczkę możemy zorganizować we własnym zakresie lub skontaktować się z przewoźnikiem i zweryfikować, czy realizuje transport osób i dojazd do Krakowa. Już sama w sobie obecność soli niesie wiele korzyści, zwłaszcza dla osób o słabszej odporności, ale nie jest to jedyny powód, dla którego wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka jest warta uwagi. Polecana jest szczególnie latem, kiedy na zewnątrz panują nieznośne upały.

Wycieczka do Kopali Soli Wieliczka — zalety

Jeśli jedziemy latem, od razu docenimy panującą temperaturę, utrzymującą się na poziomie 16 stopni, czyli w sam raz na letnią ochłodę. Podczas spaceru w podziemiach, będziemy oddychać słonym powietrzem. Nie ma w nim żadnych alergenów i bakterii. Pod ziemią znajduje się uzdrowisko, dlatego na wycieczkę do Kopali Soli Wieliczka przyjeżdżają kuracjusze z różnych regionów świata.

Pomimo tego, że będziemy znajdowali się pod powierzchnią, możemy liczyć na fenomenalne widoki. Solne i drewniane kaplice, czy solankowe jeziora, wyglądające jak z bajki. Kiedy zajmujemy się organizacją wycieczki w to miejsce, musimy się liczyć, że nasz apetyt się zaostrzy. Możemy wtedy zdecydować się na obiad w podziemnej restauracji. Ponieważ wewnątrz kopalni jest też specjalna komora, możliwe jest spędzenie tam nocy. Nocleg pod ziemią pozostanie w pamięci na długo!

Organizacja wycieczki

Zanim zdecydujemy się na wyjazd, musimy przemyśleć to, jak dojedziemy, ile osób pojedzie i jaki wybierzemy środek transportu. Mając samochód i będąc wytrawnym kierowcą, można jechać na własną rękę. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, jaką mamy odległość do pokonania i przeliczyć potrzebne paliwo. Jeżeli koszt tankowania będzie wysoki lub planujemy jechać większą grupą, opłacalny może być wynajem busa 9-osobowego. Są firmy transportowe, w których jedną z usług jest organizacja wycieczek. W tym możliwa jest wycieczka do Kopali Soli Wieliczka.

Przewóz osób do Wieliczki możemy zaplanować poprzez rezerwację miejsc w autokarze lub minibusie, ale można to przeprowadzić jeszcze inaczej. W przypadku, kiedy zbierzemy większą grupę, warto wziąć pod uwagę go, co oferuje wypożyczalnia busów z kierowcą. Pod wieloma względami jest to rozwiązanie bardzo opłacalne.

Wypożyczalnia minibusów z kierowcą

Organizując wycieczki busem, najlepiej już na wstępie ustalić, że usługa dotyczy wynajmu pojazdu razem z kierowcą. Jest to istotne, ponieważ aby kierować częścią busów, potrzebne jest odrębne prawo jazdy. Jeśli tego nie zweryfikujemy, może się okazać, że wypożyczymy busa i nie będzie miał kto nim kierować.

Poza tym kierowcy, którzy na co dzień realizują transport osób, znają najkrótsze trasy i najpopularniejsze atrakcje w okolicy miejsca docelowego. Oznacza to, że wycieczka do Kopalni Soli Wieliczka może nie kończyć się na zwiedzaniu tylko tego jednego punktu. Być może będziemy mieli ochotę zobaczyć inne okoliczne turystyczne atrakcje? W końcu warto też zwrócić uwagę na koszty. Wynajem busa lub autokaru będzie bardziej ekonomiczną opcją, jeśli jedziemy większą grupą. Dużo mniej zapłacimy za wynajem niż za paliwo do kilku samochodów. Zwłaszcza jeśli do przebycia jest dłuższa odległość.

Tagi: , , , , , , , , ,