Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Transport na wesele – jak go zorganizować?

Transport na wesele

Transport na wesele

Transport na wesele jest czymś, co znajduje się na liście obowiązkowych punktów podczas organizacji tego wyjątkowego dnia. Tuż po zaręczynach, przyszłe Młode Pary rozpoczynają planowanie dnia ślubu. Szukają zespołu, sali, planują listę gości i datę. W trakcie tych wszystkich przygotowań nie można zapomnieć, jak dużą rolę odgrywa dojazd. Wbrew pozorom, dotarcie na salę wcale nie jest proste i oczywiste. Jakie mamy opcje do wyboru i na co się zdecydować?

Wydawałoby się, że przyjęcie na kilkadziesiąt osób nie jest trudne w logistycznym rozplanowaniu. Jednak transport na wesele nie zawsze jest łatwy. Wszystko zależy od tego, skąd są goście, czy znają okolicę, czy też nie oraz ilu będzie weselników. Jak się do tego zabrać i który środek lokomocji wybrać?

Transport na wesele krok pierwszy

Do wyboru jest kilka podstawowych opcji. Goście mogą dojechać sami, dowozimy ich samochodami albo decydujemy się na wynajem busa.  Każda z tych opcji jest dobra w innym przypadku i każde przyjęcie weselne musi być traktowane oddzielnie. Z tego właśnie względu transport na wesele najlepiej dopiąć na ostatni guzik dopiero wtedy, kiedy mamy ostateczną listę gości, z podanymi adresami skąd goście mają dojechać.

Jest to o tyle ważne, że w trakcie zabawy Para Młoda powinna myśleć o wszystkich gościach. Część z różnych powodów będzie może chciała wyjść wcześniej, część zamiast do domu, będzie musiała dojechać do hotelu. Na pewno wyodrębni się grupa, która będzie chciała dojechać we własnym zakresie. Nie powinno się też zmuszać gości do rezygnacji z alkoholu przez to, że muszą jechać swoim autem. Źle zorganizowany transport na wesele pozostawi rysę, a powinien to być jeden z najpiękniejszych dni.

Co dalej?

Jeżeli lista gości jest już wersją ostateczną, wiadomo komu i skąd trzeba zapewnić dowóz. W następnej kolejności trzeba odnieść to do tego, co będzie najbardziej opłacalne pod względem czasu i pieniędzy. Patrząc na ilość kosztów, jaka wiąże się ze ślubem i weselem, niemal każda Młoda Para szybko będzie szukała oszczędności. Tani przewóz może iść w parze z wygodą i szybkim dotarciem do kościoła, urzędu, na salę. Niezależnie od tego, na którą opcję zdecydują się Młodzi, goście muszą zostać poinformowani o tym, jak będzie przebiegał transport na wesele. Muszą wiedzieć, kto ich odbierze i gdzie, a także to, czy mają zapewniony też powrót do domu.

Samochód, minibus, autokar?

Zanim usługi transportowe zyskały na popularności, wszyscy goście na wesele albo docierali sami albo Młoda Para organizowała określoną ilość samochodów osobowych. W praktyce wygląda to tak, że każdy dojeżdża na salę o innej porze, co może powodować zniecierpliwienie, a nawet konflikty w rodzinie. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że czas znacznie się wydłuży. Oznacza to, że rozwiązanie nie jest w ogóle atrakcyjne pod względem logistycznym. Poza tym potrzeba co najmniej kilku kierowców, a przez dużą liczbę kursów bardzo rośnie koszt paliwa.

Dowóz samochodem

Chociaż transport na wesele autem wszystkich gości nie jest ekonomiczny, warto przygotować jeden albo dwa samochody. Dzięki temu w każdej chwili będzie można kogoś odwieźć do domu lub hotelu. W tym celu najlepiej poprosić o pomoc znajomych, co będzie najbardziej ekonomiczną opcją. W skrajnych przypadkach, kiedy nie będzie innego wyjścia, można wziąć pod uwagę taksówki. Jednak tutaj trzeba nastawić się już na większy wydatek.

Przewóz osób minibusem

Przy liczbie kilkudziesięciu osób najbardziej polecany jest bus na wynajem. Wymienić można tutaj szereg zalet, o których nie można mówić w przypadku dowozu autem. Przede wszystkim goście wchodzą jednocześnie do jednego lub kilku busów i o konkretnej godzinie wszyscy razem dojeżdżają na miejsce wesela. Atmosfera będzie od razu lepsza i nikt nie będzie miał do nikogo pretensji. Poza tym jest to tani przewóz, bo cenniki firm przewozowych są na tyle atrakcyjne, że cena będzie korzystniejsza niż gdyby podliczyło się paliwo przy samochodach. Busy warto wziąć pod uwagę także w trakcie odwożenia do domu po przetańczonej nocy.

Autokar przy długiej liście gości

W większości przypadków minibus jest wystarczający. Wiele wesel jest kameralnych albo na liście gości jest kilkadziesiąt osób. Jednak, kiedy rodzina jest liczna albo Para Młoda chce zaprosić wielu znajomych, może się okazać, że gości będzie 100 lub nawet więcej. Wtedy też bus to za mało. Najlepszym rozwiązaniem będzie autokar na wynajem. Ważne bowiem będzie to, by większość osób mogła wejść do jednego albo dwóch pojazdów od razu, co jest przede wszystkim ekonomiczne. Niezależnie od tego, na jaki środek transportu Młodzi się zdecydują, ważne jest to, by poinformowali swoich gości, jak będzie to przebiegało, aby nie czekali w niepewności do ostatniej chwili.

Młode Pary, które są zainteresowane wynajmem busa lub autokaru na Śląsku, zachęcamy do tego, by zapoznały się z naszą ofertą i cenami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda sytuacja jest inna, dlatego cechuje nas nie tylko profesjonalizm i terminowość, ale także elastyczność. Będziemy w stanie dojechać pod każdy adres wskazany przez klienta. Możemy zarówno dowieść gości jedynie na miejsce wesela, jak i w nocy odwieźć każdego do domu.

Tagi: , , , , , ,