Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wycieczka autokarowa do Malborka

Wycieczka autokarowa do Malborka
Wycieczka autokarowa do Malborka

Ponieważ Malbork jest jednym z miast, w których znajduje się jeden z najwspanialszych gotyckich zamków, niejedna wycieczka autokarowa kieruje się właśnie tam. To właśnie krzyżacka budowla najbardziej przyciąga do tego miejsca, jednak w samym mieście jest więcej atrakcji wartych odwiedzenia.

Każdego roku do Malborka przyjeżdżają turyści nie tylko z Polski, ale i z innych zakątków świata. Każda wycieczka autokarowa w pierwszej kolejności zwiedza zamek, ale później wyrusza w miasto, które też potrafi zauroczyć. Co można zobaczyć na zamku i gdzie jeszcze się wybrać?

Wycieczka autokarowa do zamku

W zamku krzyżackim zakochają się wszystkie romantyczne dusze i wielbiciele historii. Zamek powstał w średniowieczu i to właśnie tam mieszkali wielcy mistrzowie Zakonu Krzyżackiego. Trzeba wiedzieć, że jest to największa średniowieczna twierdza w Europie. Jest zbudowana z cegły i trafiła na listę zabytków UNESCO. Cały zamek dzieli się na kilka części. Pierwszą z nich jest Zamek Wysoki, gdzie są m.in. kościół zamkowy, kaplica, krużganki i wieża. Dalej jest Zamek Średni, w którym znajduje się Wielki Refektarz, piwnica pod Pałacem Wielkich Mistrzów, czy komnaty, w których kiedyś znajdował się szpital. Na końcu Zamek Niski, inaczej Przedzamrze, gdzie była zbrojownia i pomieszczenia gospodarcze.

Podczas zwiedzania podziwia się nie tylko architekturę. Nie można również pominąć fenomenalnych kolekcji muzealnych. Zachwycić mogą militaria, przedmioty pochodzące z wykopalisk, bursztyny, witraże, ceramikę, czy rzeźby. Wycieczka autokarowa będzie jeszcze ciekawsza, jeśli do Malborka wybierzemy się na dodatkowe wydarzenia, jak Noc Muzeów, czy Oblężenie Malborka. Emocje gwarantowane!

Co jeszcze zobaczyć?

W zależności od tego, jak długi będzie pobyt na zamku i w jakim nastroju z niego wyjdziemy, możemy pozostać w historycznym klimacie i odwiedzić piękny deptak i Plac Kazimierza Jagiellończyka. Chcąc podziwiać panoramę miasta, a jednocześnie delektować się lekkim wietrzykiem, warto zdecydować się na rejs statkiem.

Z kolei, jeśli jesteśmy z dziećmi, które są niecierpliwe i szukają lżejszej rozrywki, poleca się Dino Park. Oprócz tego jest jeden z największych w naszym kraju park linowy. Trasy wspinaczkowe o różnym poziomie trudności, strzelnica, czy zamki dmuchane, to jedynie przykłady atrakcji, jakie czekają na gości. Dla całej rodziny interesująca może być Żuławska Wioska Ceramiczna, gdzie można spróbować zrobić coś samodzielnie z ceramiki. To także wyśmienita rozrywka!

Dlaczego wycieczka autokarowa, a nie samochód?

Wydawałoby się, że podróż autem jest najprostsza. Dojedziemy, gdzie chcemy i o której chcemy. Jednak w takich miejscowościach, jak Malbork, które są wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym, nie łatwo się poruszać i znaleźć parking. Do tego jadąc z daleka, trzeba się nastawić na uciążliwości na trasie i zmęczenie kierowcy. I kwestia ekonomiczna – koszt paliwa może być znaczny, jeśli do pokonania jest wiele kilometrów.

Co ciekawe wycieczka autokarowa może być dużo wygodniejsza i bardziej opłacalna. Przede wszystkim wszyscy w równym stopniu mogą skorzystać z atrakcji i nikt nie będzie bardziej zmęczony. Dla autokarów są osobne parkingi, więc krócej będzie się błądzić. Sam koszt przejazdu też może być znacznie niższy. Jeśli autokar jest zbyt duży, a na wycieczkę jedzie mniejsza grupa, warta uwagi jest wypożyczalnia minibusów z kierowcą. Nasza firma transportowa jest elastyczna, więc transport osób dotyczy dowolnego miejsca i godziny.

Tagi: , , , ,