Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Organizacja wycieczek do Energylandii

Organizacja wycieczek do Energylandii
Organizacja wycieczek do Energylandii

Organizacja wycieczek wcale nie musi oznaczać, że będzie dotyczyć zwiedzania zabytków i chodzenia do muzeów. Równie dobrze może wiązać się z wyśmienitą i pełną wrażeń przygodę, z której cieszyć się będzie cała rodzina. Przykładem może być wyjazd do Energylandii. To najbardziej znany park rozrywki w Polsce. Kiedy warto tam pojechać i jak się przygotować?

Park znajduje się w Zatorze w województwie małopolskim. Chociaż funkcjonuje dopiero od kilku lat, zyskał popularność i sławę jako jeden z najlepszych w Polsce. Corocznie odwiedza go więcej osób, a patrząc na to, że systematycznie pojawiają się nowe atrakcje, liczba gości wciąż będzie rosła. Organizacja wycieczek w to miejsce jest przykładem jednej z bardziej atrakcyjnych propozycji, jeśli szukamy czegoś dla osób, które uwielbiają dobrą zabawę i są w różnym wieku. Tutaj każdy znajcie coś ciekawego!

Energylandia – jakie atrakcje oferuje gościom?

To, co rzuci się w oczy od razu po przybyciu, to istna feeria barw. Już od progu można poczuć, że wkraczamy do magicznej krainy. Wrażenie to towarzyszyć będzie w każdej części parku. Fantastyczne kolory, bajkowa sceneria i tematyczne strefy. Co ciekawe, cały park jest podzielony w zasadzie na kilka części. Na najmłodszych gości czeka Bajkolandia, gdzie są kolorowe karuzele, małe coastery, samochody, samoloty, czy łódki.

Dalej jest Strefa Rodzinna, w której są atrakcje dla osób w różnym wieku. Wśród najciekawszych warto wymienić Jungle Adventure, gdzie płyniemy rwącą rzeką. Ciekawe są też takie atrakcje jak Monster Atack, w którym celujemy do potworów, czy Boomerang – rodzinny roller coaster. Jest i pełna wrażeń Strefa Ekstremalna, gdzie znajdują się przede wszystkim roller coastery i inne atrakcje, wywołujące adrenalinę. Obecnie najwięcej emocji budzi najszybszy w Europie coaster Hyperion.

Water Park i widowiska

Warto zauważyć, że Energylandia wykracza poza to, co oferują inne parki rozrywki. Poza tradycyjnymi atrakcjami charakterystycznymi dla wesołego miasteczka jest też strefa wodna. Jest mnóstwo zjeżdżalni, leżaków, parasoli, pontonów i plaża. Infrastruktura jest tak samo lub lepiej zorganizowana niż w popularnych Aquaparkach.

Ponadto, w różnych miejscach w całym parku, o określonych godzinach, odbywają się widowiska i pokazy. Warty uwagi jest na przykład występ iluzjonisty, połykaczy ognia, bitwa piratów, pokazy akrobatów, czy zmagania kaskaderów. To wszystko i wiele więcej może obejrzeć każdy z odwiedzających w cenie biletu.

A dlaczego organizacja wycieczek, a nie samochód?

Planując wyjazd, trzeba także przemyśleć transport. Tutaj ważnych jest kilka kwestii. Na pewno warto zastanowić się nad ekonomią, bezpieczeństwem i wygodą. Jeśli mieszkamy blisko Zatoru, mamy jechać małą grupą, samochód jest dobrym rozwiązaniem. Za paliwo nie zapłacimy zbyt dużo, a kierowca nie będzie zmęczony. Do tego nie trzeba jechać kilkoma samochodami. Kiedy w takim razie warta uwagi jest organizacja wycieczek?

Przede wszystkim jadąc z innego województwa, trzeba liczyć się z tankowaniem paliwa. W zależności od tego, jaka odległość i ile osób jedzie, może się okazać, że będzie to koszt znaczny. Szczególnie jeśli organizuje się większa grupa. Warto to przeliczyć, bo czasem bardziej opłacalna jest albo organizacja wycieczek, albo wynajem busa 9-osobowego. Druga rzecz, również ważna, to, że przy dłuższych trasach kierowca jest bardziej zmęczony. Całodzienny pobyt w parku rozrywki dostarcza świetnej zabawy, ale jest też męczący. Zatem jadąc wieczorem, koncentracja na drodze może być mniejsza, a to z kolei razem ze zmęczeniem zmniejsza bezpieczeństwo na trasie. Przewóz osób można zamówić o dowolnej godzinie, więc długość pobytu można dostosować do swoich potrzeb.

Tagi: , , ,