Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Wyprawa na narty w Tatrach i Alpach – transport osób

Transport osób - Tatry i Alpy
Transport osób – Tatry i Alpy

Transport osób może dotyczyć nie tylko wyjazdów do pracy, ale również na ferie i wakacje. Wraz z nadejściem zimy, wiele osób czeka na to, by wyruszyć na stok. W zależności od zasobności portfela, umiejętności narciarskich i czasu, jakim się dysponuje, wybiera się różne góry. Kiedy chcemy jechać większą grupą, wcale nie trzeba jechać samodzielnie. Można zdecydować się na transport osób świadczony przez firmy przewozowe.

Wielbiciele narciarstwa szukający wrażeń i wyjątkowego klimatu, nieraz biorą pod uwagę Tatry i Alpy. Jest tam nie tylko wiele stoków, ale są one osadzone w pięknej scenerii i pozwalają na czerpanie przyjemności narciarzom o różnym stopniu zaawansowania. Oba kierunki są atrakcyjne, na który z nich warto się zdecydować?

Pobyt w Tatrach

O Alpach marzą wszyscy, ale nie każdemu dane jest tam dojechać. Z jednej strony chodzi o koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem, z drugiej o odległość. Na szczęście można na zbliżonym poziomie cieszyć się stokami w Tatrach. Zwłaszcza po przekroczeniu słowackiej granicy. Tatry Wysokie i ich nowoczesne kolejki linowe, czekają na narciarzy już za przejściem granicznym w Łysej Polanie. To, co może już na wstępie zaskoczyć, to fantastycznie zorganizowane obiekty narciarskie i dostęp do wypożyczalni z nartami wysokiej klasy, często prawie nieużywanymi. Wrażenie robią też gondole i kolejki, którymi wjeżdża się na szczyt. Zmęczeni jeżdżeniem, też nie mogą narzekać na moc atrakcji. Są to okolice przygotowane z myślą o turystach, więc oferują wiele ciekawych miejsc dla dzieci i dorosłych.

Wyjazd w Alpy

Transport osób jest wskazany także przy dłuższych trasach. Dlatego tak często turyści decydują się na wycieczkę autokarową lub wynajem busa z kierowcą. To właśnie ceny i dojazd mogą zniechęcać. Dla chcących nieco obniżyć koszty organizacja wycieczek to fantastyczna propozycja. O ile cenowo Alpy często wyjdą kosztownie, o tyle mają wiele innych zalet. Na pewno warto zauważyć, że kiedy u nas nie zawsze można liczyć na śnieg, o tyle w okolicy Tyrolu nie ma takiego kłopotu. Śnieg jest przez większość roku, a na lodowcu przez cały rok. Inną zaletą jest to, że w Alpach jest dużo więcej tras. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to wciąż przodują Alpy, jednak tatrzańskie ośrodki prężnie się rozwijają, więc różnica ta się zmniejsza.

Transport osób – dlaczego warto?

Jadąc w dłuższą podróż, zawsze trzeba liczyć się nie tylko z kosztem zakwaterowania i wyżywienia, ale również z paliwem, czy opłatami na bramkach autostrady. Jeśli jedzie większa grupa, podróżowanie swoimi samochodami jest jeszcze kosztowniejsze. Z tego względu warto wziąć pod uwagę transport osób. Dzięki temu nie tylko unika się nakładów finansowych na paliwo, ale także innych dodatkowych opłat. Jednak nie jest to jedyna zaleta.

Zimowe ubrania, sprzęt narciarski i pozostałe przedmioty składające się na ekwipunek turysty, zajmują dużo miejsca, W samochodach osobowych czasem trudno je upchnąć, a przez to, że część rzeczy jest na kolanach pasażerów, zmniejsza się komfort jazdy. Transport osób realizuje się busami, które są jednocześnie przestronne i wygodne. Dzięki temu nawet przy wielogodzinnej podróży, zmęczenie nie jest aż tak bardzo odczuwalne. Warto też spojrzeć na to, że jadąc tak długo, kierowca, zwłaszcza ten, który na co dzień nie jeździ dużo, będzie wyczerpany. W połączeniu ze stresującymi sytuacjami na drodze może to stwarzać zagrożenie wypadkiem. Profesjonalnym transportem zajmują się kierowcy, mający duże doświadczenie, którzy nie tylko dobrze znają trasę, ale również wiedzą, w jaki sposób reagować na drodze.

Tagi: , , , , , , ,