Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Busy na lotnisko – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Busy na lotnisko

Busy na lotnisko

Busy na lotnisko stają się coraz powszechniej wybieraną usługą spośród tych, jakie oferują firmy transportowe. Z czego to wynika? Przede wszystkim coraz chętniej latamy, przez co rośnie popyt na różne formy dojazdu na lotnisko. Ale mamy także inną motywację – wygodę i cenę. A tutaj nie każdy środek transportu będzie prezentował się równie korzystnie.

Dlaczego latamy?

Jeżeli cofniemy się w przeszłość, dojdziemy do wniosku, że kiedyś usługi transportowe były dla nas mocno ograniczone. Bilety lotnicze były wyjątkowo kosztowne, a i transport drogowy nie oferował zbyt wiele. Zazwyczaj jeździło się samochodem albo autokarem. Odkąd bilety lotnicze są w atrakcyjnych cenach, latamy chętniej. Jednocześnie rozwinęły się usługi związane z dotarciem pod terminal. W tym pojawiły się busy na lotnisko.

Wzrost popularności samolotów sukcesywnie zwiększa się z każdym rokiem. Najbardziej jest to widoczne, kiedy zbliża się okres wakacyjny, a biura podróży nęcą ofertami last minute. Na lotnisku są wtedy spragnione odpoczynku rzesze turystów. W sezonie letnim, lotniska odnotowują kolejne rekordy. Jednak samolot staje się środkiem lokomocji, jaki jest wykorzystywany do podróży służbowych i wyjazdów do pracy zagranicę. Patrząc z tej perspektywy, oczywistym jest, że dojazd na lotnisko także zaprezentuje więcej możliwości. Obecnie standardem są parkingi zlokalizowane przy lotnisku, taksówki i busy na lotnisko. Przy czym wzrost zainteresowania tymi ostatnimi jest najbardziej widoczny, z czego to wynika?

Dojazd na lotnisko samochodem

Wydawałoby się, że najprościej dojechać samochodem. Wtedy też możemy zdecydować się na to, by ktoś zawiózł nas na lotnisko i po powrocie z niego odebrał. Opcja ta jest pod względem finansowym bardzo opłacalna. Nie płacimy za przewóz na lotnisko ani za postój na parkingu. Minus? Musimy znaleźć zaufaną osobę, która będzie chciała nam pomóc. Trzeba mieć też pewność co do jej terminowości. Na lotnisku musimy być sporo wcześniej, by przejść odprawę. Nie chcemy także się niecierpliwić stojąc pod terminalem i chcąc wrócić po podróży do domu.

Druga opcja, to dojazd na lotnisko własnym samochodem i zostawienie go na parkingu. Tutaj sprawa się komplikuje. Lotniska znajdujące się w bliskości terminala są drogie. Jeżeli jest to wyjazd służbowy jedno lub dwudniowy, wydatek nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. Ale kiedy jedziemy na tygodniowe lub dwutygodniowe wakacje, wtedy koszt postoju to kwota, która jest liczona co najmniej w setkach.

Taksówki i autobusy

Jeżeli możemy pozwolić sobie na większe wydatki, a samochodu nie posiadamy, są jeszcze taksówki. Im dalej mieszkamy, tym więcej zapłacimy. Z taksówek korzysta się rzadko, ale kiedy nie chcemy przemierzać wielu kilometrów z domu ciągnąć walizkę przez miasto i zależy nam na czasie, jest to opcja dobra. Jeżeli transport na lotnisko ma być jak najtańszy, do naszej dyspozycji są autobusy komunikacji miejskiej. Bilet w nich jest tani, ale czas dotarcia długi. Czasem jest to nawet kilka godzin. Efekt – jesteśmy wymęczeni zanim dotrzemy na pokład samolotu. Nie brzmi to zbyt atrakcyjnie i zachęcająco. W ten sposób przechodzimy do tego, czym charakteryzują się busy na lotnisko. Jakie są ich zalety?

Busy na lotnisko – tanie i wygodne

Patrząc pod kątem ceny, busy na lotnisko są rozwiązaniem ekonomicznym. Będą niewiele droższe niż bilet autobusowy, a wyjeżdżający zostanie odebrany spod swojego domu i dowieziony bezpośrednio pod terminal. Zatem czas dojazdu będzie maksymalnie skrócony i porównywalny do czasu potrzebnego na dojazd taksówką albo samochodem. Jednocześnie busy na lotnisko to opcja zdecydowanie tańsza niż kurs taksówką.

Busy na lotnisko nawet dla jednej osoby!

Ważne jest to, że busy na lotnisko mogą być rezerwowane nawet dla jednej osoby. Nie trzeba się stresować tym, że nie wyjeżdżamy w dużej grupie. W busach można rezerwować pojedyncze miejsca. Plusem tego środka lokomocji jest również to, że nie ma większego ograniczenia, jeżeli chodzi o ilość bagaży. To, z czym trudno byłoby podróżować autobusem, tutaj bez trudu można zabrać i się nie męczyć. Warto spojrzeć także na to, że busy jeżdżące na lotnisko są świetnie wyposażone i wygodne, więc samo dotarcie na miejsce można przyrównać do standardu, jaki mielibyśmy przy dojeździe samochodem. Równocześnie wynajem busów nie wiąże się z ponoszeniem kosztów wynajęcia miejsca parkingowego.

Patrząc na powyższe punkty, właśnie te cechy, czyli cena, wygoda i czas dojazdu, sprawiają, że busy na lotnisko są brane pod uwagę coraz częściej. Jednak dobrze spojrzeć na jeszcze jedną rzecz – terminowość. Busy na lotnisko są prowadzone przed doświadczonych i punktualnych kierowców, którzy przyjadą po nas o ustalonej godzinie i równie punktualnie dojadą pod terminal. Oznacza to, że nie ma potrzeby denerwowania się, że nie zdążymy na odprawę.

Tagi: , , ,