Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Ustroń – idealne miejsce wycieczek objazdowych dla emerytów

Ustroń jest jednym z piękniejszych miast w południowej Polsce. Jego lokalizacja znajduje się w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Może być to świetna propozycja wycieczkowa dla seniorów. Znajdziemy tam przede wszystkim, uzdrowisko, ośrodek wczasowy oraz wypoczynkowy.

Wycieczki objazdowe dla emerytów do Ustronia, oferują wiele atrakcji. Odwiedzimy na pewno Leśny Park Niespodzianek, utworzony w środowisku naturalnym. Po ścieżkach w lesie swobodnie biegają dziki, jelenie, sarny czy też muflony a sam park łączy w sobie funkcje: rekreacyjną i edukacyjną, organizuje również pokazy sokolnicze.

Jeśli, Park Niespodzianek oraz kościoły i historyczne budowle nam nie wystarczą, zawsze możemy skorzystać z pieszych szlaków turystycznych i spacerowych a Dwór Skibówki będzie idealną bazą wypadową dla pieszych turystów, co ważne można tutaj dojechać autokarem. Warto wspomnieć też o jednym z najwyższych posągów Chrystusa Króla, który ma 25 metrów wysokości, a sam cokół około 14 m.

Z kolei na zimowy urlop można się udać do ośrodków narciarskich. W Ustroniu działają aż 3, każdy z nich dysponuje przynajmniej jednym wyciągiem krzesełkowym. Są to ośrodki:

  • kolei Linowej Czantorii w Ustroniu, jest to wyciąg krzesełkowy na Czantorię,
  • kolei Linowej Palenicy w Ustroniu,
  • oraz ośrodek Poniwiec – Mała Czantoria w Ustroniu.
Tagi: , , ,