Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wypożyczalnia minibusów z kierowcą – wycieczka do ZOO w Ostrawie

Wypożyczalnia minibusów z kierowcą - wycieczka do Ostrawy
Wypożyczalnia minibusów z kierowcą – wycieczka do Ostrawy

Wypożyczalnia minibusów z kierowcą jest świetną propozycją dla osób, które większą grupą chciałyby pojechać na wycieczkę. Dotyczy to zarówno krótszych, jak i dłuższych tras. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, a gdzie profesjonalny transport osób może być pomocny, jest ZOO w Ostrawie. Jest blisko polskiej granicy, a jego organizacja jest tak przemyślana, że zwiedzanie będzie relaksowało. Jednocześnie nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny.

ZOO w Ostrawie powstało w połowie ubiegłego wieku. Priorytetowym zadaniem tego miejsca jest ochrona gatunków zagrożonym wyginięciem. W Polsce również mamy wiele ogrodów zoologicznych, ale zamiast odwiedzać kolejny raz te same miejsca, warto poznać coś nowego. Wypożyczalnia minibusów z kierowcą jest o tyle warta uwagi, że wkraczając na czeskie drogi, nie ma ryzyka błądzenia. Ponadto kierowca będzie wypoczęty i podczas zwiedzania i kiedy przyjdzie czas powrotu do kraju.

Co zobaczyć w ZOO w Ostrawie?

Od razu, kiedy przyjedziemy, możemy się w tym miejscu zakochać. Malownicza okolice, las, mnóstwo zieleni. Spacerując między alejkami, czujemy spokój i bliskość natury. Nie ma za to tej sztuczności, która rzuca się w oczy, kiedy odwiedzamy niektóre inne ogrody zoologiczne. Leśne ścieżki docenimy zwłaszcza podczas letnich dni, kiedy słońce staje się dokuczliwe. Podczas wycieczki zobaczymy znane gatunki jak pandy, flamingi, czy lwy.

Jednak jest również wiele zwierząt o mniejszej popularności. Jeszcze zanim zaczniemy spacer, warto spojrzeć, jakie są pory karmienia w niektórych pawilonach. Być może będzie można wprowadzić poszczególne godziny jako punkty programu zwiedzania. Nie brakuje też placów zabaw, czy mini ZOO, gdzie dzieci mogą karmić zwierzęta. Jest też wiele punktów gastronomicznych.

Zabierz dodatkowe korony

Organizacja wycieczek zagranicznych powinna uwzględniać to, że nie zawsze zapłacimy polską walutą. Przykładowo, jeśli dzieci będą chciały karmić zwierzaki, karmę w automatach kupimy tylko za czeskie korony. Podobnie koron wymaga się w punktach gastronomicznych. Właśnie z tego względu koniecznie trzeba wziąć ze sobą nieco więcej gotówki, niż to, co jest potrzebne na bilet wstępu.

Wypożyczalnia minibusów z kierowcą – dlaczego warto?

Kiedy jedziemy na wycieczkę z najbliższymi, najczęściej podróżujemy samochodem, ewentualnie komunikacją publiczną. Jednak coraz częściej wypożyczalnia minibusów z kierowcą stanowi jeszcze atrakcyjniejsze rozwiązanie. Dlaczego warto z tego skorzystać? Patrząc na komunikację publiczną, nie możemy mówić o szczególnej wygodzie. Często są też przesiadki. Na plus działa głównie cena przejazdów, choć i to niekoniecznie, bo wypożyczalnia minibusów z kierowcą przy większej liczbie pasażerów może wyjść taniej.

Alternatywa dla samochodu

Z kolei, jeśli spojrzymy na samochód, to przede wszystkim mało opłacalnie może wyjść koszt paliwa, zwłaszcza na dłuższych trasach. Poza tym ZOO w Ostrawie to rozległy teren. Najlepiej jechać z samego rana, kiedy nie ma jeszcze wielu zwiedzających. Samo spacerowanie po ogrodzie to prawie cały dzień. Dlatego też najczęściej wraca się wieczorem. Kierowca samochodu tak samo, jak pasażerowie, chciałby czerpać jak najwięcej przyjemności. Tymczasem dłuższe kierowanie pojazdem może być męczące. Wracając wieczorem, kierowca będzie już bardzo zmęczony. Patrząc z tej perspektywy, ma to wpływ na bezpieczeństwo, co także sprawia, że wypożyczalnia minibusów z kierowcą może być trafnym wyborem.

Tagi: , , ,