Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wynajem busa – z kierowcą czy bez? Zalety rozwiązań

Wynajem busa

Różne okoliczności życiowe sprawiają, że przydałby nam się pojazd, do którego może wejść więcej niż cztery-pięć osób. Wtedy właśnie decydujemy się na wynajem busa. Możemy po prostu prywatnie organizować wycieczkę dla bliższej i dalszej rodziny z powodu rocznicy czy innej okazji takiej jak wesele. Choć zdecydowanie częściej dotyczy to firm i instytucji (na przykład szkół). Niezależnie od okoliczności przy wynajmowaniu busa pojawia się pytanie – czy zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego kierowcy, czy samemu pokierować pojazdem do wyznaczonego celu.

Wynajem busa bez kierowcy – za i przeciw

Tak naprawdę dużo zależy od naszych osobistych umiejętności. Jeśli mamy doświadczenie wyłącznie w prowadzeniu zwykłych aut lub jesteśmy tak zwanymi „niedzielnymi kierowcami”, powinniśmy zdecydowanie rozważyć wynajem busa z profesjonalnym kierowcą. Natomiast jeśli mamy doświadczenie w prowadzeniu większych pojazdów, w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby bus poprowadzić samemu. Trzeba pamiętać, że wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie i busa, ale również za osoby na pokładzie. Przy krótkich dystansach można tak tego nie odczuwać. Wybierając się jednak w dłuższą trasę, na przykład za granicę lub na drugi koniec Polski, ta odpowiedzialność może zacząć ciążyć.

Jedyne, co tak naprawdę oszczędzamy w ten sposób, to trochę pieniędzy. Trzeba jednak przekalkulować, czy kwota zaoszczędzona dzięki niezatrudnieniu kierowcy jest wymierna do energii i czasowi, jaki musimy poświęcić. W końcu wcześniej należy zaplanować trasę, a prowadzenie pojazdu jest bardzo absorbującym zajęciem. Tak jak w przypadku odpowiedzialności — o ile na krótsze dystanse, które znamy, ma to sens, o tyle na dłuższych po prostu przestaje się opłacać.

Wynajem busa z kierowcą – za i przeciw

Wynajem busa z kierowcą skutkuje przede wszystkim naszym osobistym komfortem w podróży. Zlecając komuś trasę, w zasadzie możemy nie przejmować się tym, co dzieje się na drodze; jakie są warunki atmosferyczne czy którą drogę wybrać, aby nie zabłądzić. Nie musimy też pilnować, czy wyrobimy się z czasem ani planować postojów. Jednym zdaniem – cała logistyka przedsięwzięcia, jakim jest przejazd z punktu A do punktu B, spada na głowę kogoś innego. Ba, jest to osoba znająca się na swoim fachu, doświadczona i profesjonalna. My w tym czasie możemy cieszyć się z podróży, integrując się z naszymi współpasażerami. Możemy na przykład pograć w gry, porozmawiać. Jeśli podróż jest długa, możemy się zrelaksować, zdrzemnąć, posłuchać muzyki czy obejrzeć film. Nie wspominając już o tym, że możemy swobodnie jeść i pić w trakcie podróży, jeśli jesteśmy tylko pasażerami.

Kolejną sprawą jest to, że podczas wyjazdu rodzinnego czy firmowego będziemy mogli uraczyć się odrobiną alkoholu z dobrej okazji. Żadnych zmartwień  o powrót. Dla niektórych może być to argumentem całkowicie przeważającym sprawę. Warto zdecydować się na wynajem busa z kierowcą, aby mieć wolną głowę od wszystkich spraw związanych z prowadzeniem pojazdu.

Tagi: , , ,