Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wynajem busa do Wrocławia

Wynajem busa do Wrocławia
Wynajem busa do Wrocławia

Wynajem busa do Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego, to świetny pomysł na spędzenie weekendu. We Wrocławiu jest duża ilość ciekawych atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje. To piękne, dolnośląskie miasto oferuje turystom nie tylko klasyczne wycieczki do muzeum, ale również takie miejsca rozrywki jak afrykarium, aquapark, zoo czy lunapark.

Atrakcje w centrum

Wrocławski rynek jest jednym z największych rynków w Polsce. Warto przejść się ty, rynkiem, chociażby po to, aby zobaczyć piękne, stare kamienice i imponujący, późnogotycki budynek ratusza. W upalny dzień na rynku ulgę przyniesie nam fontanna. Na rynku znajduje się także wiele restauracji dbających o wysoką jakość swoich potraw, w których można ugasić pragnienie i zaspokoić głód.

Na rynku w przepięknej kamienicy Pod Złotym Słońcem znajduje się Muzeum Pana Tadeusza. Otwarto je stosunkowo niedawno, ponieważ w 2016 roku. Muzeum prezentuje zbiory Ossolineum. Jest bardzo nowoczesne, a wystawę dopełniają projekty multimedialne. Znajduje się tutaj rękopis „Pana Tadeusza”, naszej epopei narodowej.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski jest najstarszą częścią miasta, której historia sięga aż o tysiąca lat. Jeśli chodzi o zabytkowe budowle zapierające dech w piersiach, znajdują się tam na przykład kościoły warte zobaczenia – św. Krzyża i św. Idziego – a także Archikatedra św. Jana Chrzciciela.

Jak wiadomo, przez Wrocław przepływa rzeka Odra, dlatego jest tam wiele mostów. Najsłynniejszy z nich znajduje się właśnie w Ostrowie Tumskim. Mowa tutaj o Moście Tumskim, który stał się miejscem zakochanych. Według tradycji zakochani przychodzą na most, zawieszają na nim kłódki symbolizujące ich miłość, a następnie klucze wrzucają do Odry. Ma to zapewnić im długotrwały, szczęśliwy związek. Jedną z innych, ciekawych atrakcji Ostrowa Tumskiego jest latarnik, który o zmroku zapala latarnie gazowe.

Inne atrakcje

Rynek i Ostrów Tumski to tylko ułamek tego, co można zobaczyć we Wrocławiu. Oprócz tego wśród najpopularniejszych atrakcji można wymienić panoramę racławicką, taras widokowy Sky Tower, ogród japoński, Pałac Królewski czy Muzeum Narodowe. Tak jak już było wspomniane, we Wrocławiu można także wybrać się do najstarszego zoo w Polsce. Możemy nie tylko spotkać tam egzotyczne zwierzęta, ale także zajrzeć do oceanarium. Prezentuje ono ekosystemy wodne Afryki. Powstało w 2014 roku jako pierwsze takie miejsce w Polsce.

Wynajem busa do Wrocławia

Wynajem busa do Wrocławia to świetny pomysł na spędzenie weekendu, chociaż atrakcji jest na tyle dużo, że spokojnie starczy ich nawet na pięć dni. Po zapoznaniu się z niezwykle bogatym repertuarem atrakcji wrocławskich nie pozostaje już nic innego jak wynajem busa do Wrocławia w celu ich zwiedzenia. Wynajem busa do Wrocławia jest niedrogim sposobem na przedostanie się w to ciekawe miejsce, szczególnie jeśli mieszkamy daleko. Przejazd busem zdecydowanie ułatwia organizację wycieczek dla większej ilości osób i oszczędza sporo nerwów osobie planującej całe przedsięwzięcie.

Tagi: , , ,