Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wynajem busa – co sprawdzić przed podpisaniem umowy?

Wynajem busa

Wynajem busa

Wynajem busa jest usługą kierowaną do szerokiej grupy odbiorców. Biorą ją pod uwagę mniejsze i większe przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Chociaż znajduje się ona w ofercie większości firm transportowych, nie w każdej warunki wynajmu i jakość są na równym poziomie. Co powinniśmy przeanalizować, jeszcze zanim podpiszemy umowę na wynajem busa?

Kogo interesuje wynajem busa?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytanie: kiedy korzystamy z busa? W przypadku klientów biznesowych są to delegacje pracowników, wyjazdy integracyjne i przewozy pracownicze. Zdarza się, że wynajem busa jest rozważany także w innych przypadkach, ale powyższe przyczyny są najczęstsze. Jeżeli natomiast spojrzymy na klienta indywidualnego, to na pierwszy plan wysuwają się imprezy rodzinne, jak wesela, jubileusze, chrzty i komunie. Natomiast pojedyncze miejsca są rezerwowane najpowszechniej wśród osób, które wyjeżdżają do pracy za granicę albo chcą dostać się na lotnisko.

Wynajem minibusa czy autokaru?

W przypadku, kiedy klienta interesuje wynajem busa na obszarze miasta Katowice i Śląska, warto przeanalizować nie tylko cennik, ale także dokładny zakres usługi. Obowiązkowo sprawdzamy, czy przewóz osób powinien być realizowany przez mniejszy, czy większy pojazd. Inna będzie cena na wynajem busa a inna na wynajem autokaru. Jeśli jednorazowo chcemy, by zmieściło się kilkanaście, czy kilkadziesiąt osób, od razu koncentrujemy się na ofertach na przewóz autokarem. W ten sposób kurs będzie jeden a nie kilka, co wiąże się z oszczędnością i szybkością dotarcia na czas.

Z kierowcą czy bez?

To kolejna rzecz jaką trzeba rozważyć. Jeśli decydujemy się na wynajem busa, musimy się liczyć z tym, że nie każdy posiadający prawo jazdy może usiąść za kierownicą. Jeśli przedmiotem wynajmu jest bus 9-osobowy, prawo jazdy kategorii B będzie wystarczające. Większe pojazdy wymagają dodatkowych uprawnień. Zdając sobie sprawę, że znalezienie osoby, która zajmie się przewozem autokarem jest kłopotliwe, opcje, w których umowa obejmuje wynajem pojazdu bez kierowcy, powinny być odrzucone. Decydując się na wynajem autokaru z kierowcą unikamy dodatkowego stresu. Zwłaszcza, że pracownicy firm transportowych są osobami z dużym doświadczeniem.

Stan techniczny busa

Niezależnie od tego, kto podpisuje  umowę na wynajem busa, każdy chce, by podróż przebiegła bez komplikacji. Z tego względu, zanim złożymy podpis, warto zweryfikować stan techniczny minibusa lub autokaru. Rozwieje to nasze wątpliwości, co do bezpieczeństwa przewozu osób. Uprawnienia kierowcy mającego realizować usługę, także mogą być sprawdzone.

Każda podróż to inna trasa. Nawet jeśli wynajem busa dotyczy miasta Katowice to kurs może wykraczać poza Śląsk. Oznacza to, że pojazd powinien posiadać odpowiednie wyposażenie i udogodnienia, konieczne do wygodnej i komfortowej podróży. W przypadku, kiedy umowa jest podpisywana pod kątem dłuższego wyjazdu, a każdy z pasażerów będzie miał większy bagaż, koniecznie trzeba zweryfikować, czy przestrzeń bagażowa jest wystarczająco duża.

Zawartość umowy

Firmy transportowe mają różne regulaminy dotyczące swoich usług. Zanim umowa zostanie podpisana, wnikliwie trzeba się przyjrzeć poszczególnym punktom, by nie okazało się, że nieświadomie podpisujemy zgodę na naliczenie jakichś dodatkowych kosztów. Na przykład związanych z opłatami za przekroczenie kilometrów. Decydując się na wynajem busa z naszej firmy zapewniamy, że cennik i jakość usług usatysfakcjonuje każdego klienta. Nasza umowa jest przejrzysta, a stan techniczny bez zastrzeżeń. Swoją ofertę kierujemy do firm i osób prywatnych.

Tagi: , , , , , ,