Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Wycieczka do Krakowa autokarem

Wycieczka do Krakowa autokarem
Wycieczka do Krakowa autokarem

Kraków jest uznawany za kulturalną stolicę Polski. Najprawdopodobniej, gdy zapytamy cudzoziemca, jakie polskie miasta potrafi wymienić, powie „Warsaw” albo „Cracow”. Możliwe nawet, że Kraków jest bardziej rozpoznawalny od Warszawy. Dlatego, jeśli nigdy nie było się w tym pięknym mieście, wycieczka do Krakowa jest punktem obowiązkowym na liście rzeczy do zrobienia.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Wycieczka do Krakowa to wspaniały pomysł. W tym małopolskim mieście jest niezliczona ilość ciekawych miejsc do zwiedzenia. Sam Rynek Główny, serce Krakowa, oferuje naprawdę wiele. Znajduje się tam przecież Kościół Mariacki, sukiennice, a pod nimi szlak turystyczny w podziemiach, wieża ratuszowa, Kościół św. Wojciecha, Pomnik Adama Mickiewicza, słynna Piwnica Pod Baranami oraz malutkie, ale nastrojowe Kino Pod Baranami, a także Międzynarodowe Centrum Kultury, gdzie można obejrzeć wystawy sztuki. To aż dziewięć miejsc wartych zwiedzenia na zaledwie czterech hektarach powierzchni. Warto zauważyć, że uwzględniliśmy przecież pomniejszych elementów takich jak płyty upamiętniające, rzeźby, studzienki. Nawet kamienice otaczające rynek są zabytkowe i warte zobaczenia.

Mało tego, Kraków ma do zaoferowania o wiele, wiele więcej. Całe Stare Miasto otoczone plantami jest ciągiem ciekawych miejsc, elementów architektonicznych, rzeźb, upamiętniających tabliczek. Chociażby zobaczyć można pozostałości murów obronnych – Bramę Floriańską i Barbakan.

Stare Miasto to nie wszystko, przecież niedaleko rynku, zaledwie kilometr dalej, znajduje się Zamek na Wawelu, Katedra Wawelska, Baszta Sandomierska i… Smok Wawelski! Można dojść tam na przykład słynną ulicą Grodzką, po drodze mijając piękne zabytki. Z bardziej komercyjnych atrakcji na ulicy Grodzkiej wstąpić można na przykład do Labiryntu Luster lub Muzeum Żywych Motyli. Natomiast od Wawelu jest już tylko krok do przystani nad Wisłą. Można przespacerować się wzdłuż rzeki, szczególnie w upalne dni jest to miłe doświadczenie, ponieważ w pobliżu Wisły wieje przyjemny wiaterek, a wilgotność powietrza jest lekko podwyższona. Dostępne są również rejsy po Wiśle – statkiem, gondolą czy katamaranem.  To nadal nie wszystkie atrakcje Krakowa, ale z pewnością te najpopularniejsze, do znalezienia w ścisłym centrum. Wycieczka do Krakowa potrafi zapewnić mnóstwo doznań.

Wycieczka do Krakowa autokarem – jak się przygotować?

Taka ilość atrakcji może zająć nam jeden, bardzo aktywny dzień zwiedzania albo dwa spokojniejsze. Pamiętajmy, że w centrum jest też mnóstwo restauracji na najwyższym poziomie, a także wiele punktów z pamiątkami. Ze względu na intensywność krakowskich atrakcji powinno się zawczasu pamiętać o odpowiednim stroju do zwiedzania. Wycieczka do Krakowa zobowiązuje do wygodnego ubioru. W końcu dobre samopoczucie to podstawa. Nie zabierajmy też dużej ilości bagażu, bo i tak z pewnością będziemy wracać obładowani pamiątkami. Po dniu intensywnego zwiedzania nie ma nic lepszego niż powrót do domu wynajętym autokarem z kierowcą. Nie trzeba martwić się o nic, tylko odpoczywać po aktywnym dniu pełnym wrażeń.

Tagi: , , ,