Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Wisła to miejsce dla osób, które kochają wycieczki po Polsce

Jeśli kochamy miejsca wypoczynkowe, turystyczne oraz te o sportowym charakterze, z pewnością idealnym miejscem na naszą podróż będzie miasto Wisła. Znajduje się ono w południowej części kraju w województwie śląskim. Jest idealne na samotny wypoczynek, jak i spędzenie ciekawie czasu z rodziną lub znajomymi. W Wiśle zainteresuje duża ilość stacji i ośrodków narciarskich, które zapewnią nam różne usługi sportowe. Osoba uwielbiająca narciarstwo i sporty zimowe, na pewno nie pożegna się z tym miejscem w łatwy sposób.

Wielkie emocje może wzbudzić skocznia im. Adama Małysza na Malince. To tutaj odbywało się wiele skoków naszych rodaków, z których możemy być dumni. Nawiązując do tego sportu, fani skoków chętnie odwiedza Muzeum Narciarstwa. Odnajdziemy w nim bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego pochodzącą nawet z końca XIX i początku XX wieku. Obejrzeć będziemy mogli również narty Małysza, na których zdobywał mistrzostwa. Warto obejrzeć od zewnątrz Pałacyk Myśliwski Habsburgów, gdzie obecnie mieści się Oddział PTTK „Wisła” oraz Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego.

Podczas podróży warto kierować się do doliny Białej Wisełki, jest to wyjątkowo urokliwe miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów, natomiast zimą można skorzystać z atrakcji, jaką jest kulig. Miejsca, jakie na pewno nam się spodobają i chętnie spędzimy w nich czas to np. Deptak, Plac Bogumiła Hoffa, Aleja gwiazd sportu, dom Zdrojowy, muzeum Beskidzkie, kościół Piotra i Pawła, Park Miejski, Galeria u „niedźwiedzia”. Wisła ma niezwykły czar, który chętnie przyciąga turystów uwielbiających wycieczki po Polsce z różnych części kraju.

Tagi: , , ,