Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Na Szlaku Zabytków Techniki – wycieczka do Kopalni Srebra

Wycieczka do Kopalni Srebra
Wycieczka do Kopalni Srebra

Jeśli mieszkamy na Śląsku lub chcemy go zwiedzić, wycieczka do Kopalni Srebra jest obowiązkowa! To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na liście Szlaku Zabytków Techniki. Poza tym w okolicy jest tak wiele innych ciekawych zabytków, że warto pokusić się o to, by organizacja wycieczki wykraczała poza Kopalnię Srebra.

Kiedy wciągniemy się w unikalną atmosferę podziemia, możemy pójść lub podjechać do Sztolni Czarnego Pstrąga, która znajduje się tuż obok. Natomiast w mieście sąsiadującym z Tarnowskimi Górami, Zabrzu, jest Kopalnia Guido. Dzięki całodniowemu zwiedzaniu poczujemy się niczym schodzący pod ziemię górnicy. Jeśli wycieczka do Kopalni Srebra będzie wydłużona o oba wymienione miejsca, mamy gwarancję, że dzień zostanie w pamięci na długo.

Dlaczego wycieczka do Kopalni Srebra jest warta uwagi?

Wycieczka do Kopalni Srebra nie musi zacząć się od zejścia w dół. Jeszcze zanim zejdziemy do podziemi, możemy spacerować po Skansenie Maszyn Parowych znajdującym się w bezpośredniej bliskości Kopalni Srebra. Są w nim lokomotywy z różnych okresów, a także niektóre maszyny górnicze. Wprowadzani w ten sposób w sentymentalny i nieco historyczny nastrój, możemy w pełni delektować się tym, co czeka nas dalej.

Górnictwo od wieków było ważne w Tarnowskich Górach, a labirynty podziemnych korytarzy mają blisko 150 km! Trasa, która jest dostępna dla zwiedzających powstała w XVII i XIX wieku. W trakcie wycieczki przejdziemy 1,7 km, a przewodnik będzie snuł barwne opowieści przez 90 minut. Aby rozpocząć wędrówkę, zjedziemy 40 m w dół klatką szybową.

Dodatkowe atrakcje

Mało tego, że poczujemy oddech przeszłości i adrenaliny już samym wejściem w podziemia, to w trakcie wycieczki czekają nas jeszcze inne atrakcje. Będziemy podchodzić do kolejnych komór, w których znajdziemy tematyczne ekspozycje. Dodatkowo wycieczka do Kopalni Srebra to fantastyczna gratka dla wielbicieli geografii i geologii. Podczas spaceru na własne oczy można obserwować ciekawe zjawiska geologiczne. Interesująca jest też trasa wodna, którą pokonuje się specjalnymi łódkami.

A może wycieczka autokarowa?

Wycieczka do Kopalni Srebra może być zorganizowana samodzielnie, ale można wziąć pod uwagę profesjonalny transport osób. Jest to interesujące zwłaszcza wtedy, kiedy jechać planuje większa grupa. W zależności od tego, jak liczna jest grupa, można spojrzeć na wynajem busa 9-osobowego lub autokaru.

Korzyści wynajmu busa z kierowcą

Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że wszyscy pojadą jednym środkiem transportu, a koszt będzie niższy niż w przypadku konieczności tankowania kilku pojazdów. Dodatkowo wypożyczalnia busów z kierowcą oznacza, że nie będziemy błądzić. Zwłaszcza jeśli nie znamy okolicy. Najczęściej osoby, które prowadzą busy, znają okoliczne drogi i objazdy. Mało tego, mają świadomość, gdzie znajdują się najciekawsze turystyczne atrakcje.

Decydując się na to, by w ciągu jednego dnia odbyła się wycieczka do Kopalni Srebra i w inne miejsca znajdujące się w pobliżu, można mieć pewność, że kierowca wybierze najkrótszą i najbezpieczniejszą trasę. Ponadto wypożyczalnia minibusów z kierowcą ma jeszcze jedną zaletę. Nikt nie będzie pokrzywdzony tym, że musi prowadzić. Na miejsce nikt nie dojedzie przemęczony i każdy w pełni będzie mógł się cieszyć wycieczką.

Tagi: , , , , ,