Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • en
  • pl

Czy koszty wynajmu autokaru są naprawdę tak wielkie?

Jeśli uwielbiamy podróżować i poznawać historię niezwykłych miejsc, z pewnocią powinniśmy udać się na Wawel, który znajduje się w Krakowie. W łatwy sposób możemy dostać się w to miejsce, korzystając z dostępnych transportów. Koszt wynajmu autokaru zależy w głównej mierze od ilości przewożonych osób. Dlatego najlepiej skorzystać jest z zaplanowanych wycieczek w to miejsce.


Co nas może oczarować na Wawelu ?
Jednym z takich miejsc jest Smocza Jama, czyli jaskinia znajdująca się w zachodniej części wawelskiego wzgórza. Z pełnym zainteresowaniem usłyszymy o najstarszej legendzie na temat Smoka Wawelskiego. Będąc na Wawelu niezwykłe wrażenie mogą na nas zrobić ekspozycje stałe, które zwiedzamy indywidualnie np. reprezentacyjne komnaty królewskie, prywatne apartamenty królewskie oraz skarbiec koronny. Duże wrażenie zrobi na pewno na nas Wawel Zaginiony oraz sztuka wschodu. Podczas zwiedzania tych miejsc możemy wyobrazić sobie dawne życie w Zamku oraz historie z nim związane. Osobom ceniącym sobie piękne widoki zaleca się odwiedziny punktu widokowego na Wieży Zygmuntowskiej Katedry.

Z tego miejsca możemy ujrzeć przepięknie rozciągającą się panoramę Krakowa. Warto zwrócić także uwagę na niesamowitą drewnianą konstrukcję wewnątrz wieży. Co piętro ujrzymy dzwony, gdyż miejsce to pełniło niegdyś funkcję dzwonnicy. Podczas zwiedzania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na Kaplicę Świętokrzyską, Smoka Wawelskiego, groby Królewskie znajdujące się Katedrze, kaplicę Zygmuntowską oraz Dzwon Zygmunta. Z pewnością miejsce takie jak Wawel, wprowadzi nas w zachwyt i pokochamy to miejsce za klimat jaki w nim panuje.

Tagi: , ,