Telefon696 700 345 E-mailklikbus@gmail.com
  • pl

Transport osób do ZOO we Wrocławiu

Zoo - Wrocław
Transport osób do ZOO we Wrocławiu

Transport osób nie musi dotyczyć jedynie wyjazdów za granicę do pracy. To także ciekawy i często ekonomiczny pomysł na to, by zorganizować wycieczkę. A te są organizowane w różne miejsca Polski. Jednym z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, jest wrocławskie ZOO i znajdujące się na jego terenie Afrykarium.

Mieszkając lub planując pobyt w województwie dolnośląskim, nie trzeba szukać daleko atrakcji dla całej rodziny. Wystarczy odwiedzić tamtejszy ogród zoologiczny, gdzie na rozległym terenie są tysiące gatunków zwierząt. Jego powierzchnia to aż 33 hektary. Nie bez powodu jest to jeden z pięciu najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Europie.  Jadąc poza sezonem, można spokojnie spacerować po całym parku i nigdzie nie czeka się w kolejce. Im robi się cieplej na dworze, zwłaszcza latem, tym zwiedzających jest więcej.

Co zobaczymy w ZOO we Wrocławiu?

Przechadzając się między alejkami, spotyka się wiele europejskich gatunków, ale nie brakuje też egzotycznych, nawet tych rzadko spotykanych. Wybiegi dla takich zwierząt jak niedźwiedź brunatny, czy wilki są większe niż w wieku innych ogrodach zoologicznych. Inne ciekawe miejsca to terrarium, czy motylarium, gdzie można poczuć, że wkraczamy do krainy czarów. Dużą atrakcją są także pingwiny, czy uwielbiane przez zwiedzających foki. Oprócz tego spotkamy żyrafy, zebry, wielbłądy, lwy, tygrysy, słonie i wiele innych gatunków, które od zawsze kojarzą się z tego typu miejscami.

Hitem jest Afrykarium!

Jednym z miejsc, które robi niesamowite wrażenie, jest Afrykarium. Już sama architektura budynku jest imponująca. W tym miejscu znajdują się gatunki z aż 6 ekosystemów. Są tutaj przede wszystkim ryby, nawet rekiny, ale znajdują się również takie zwierzęta, jak krokodyle, hipopotamy, wielkie żółwie i egzotyczne ptaki. Wchodząc do budynku można poczuć, ze wkraczamy do afrykańskiego buszu. Wokół jest dużo afrykańskiej roślinności, a wśród niej są zwierzęta.

Podchodząc do akwarium z ogromną liczbą gatunków ryb, najpierw obserwuje się rybki z boku, a później schodzi się schodkami w dół, a ryby są nie tylko z boku, ale pływają nad zwiedzającymi. Latem trzeba się liczyć nawet z kilometrową kolejką do Afrykarium, ale tłok ten jest szybko rozładowywany, a pracownicy wpuszczają grupami, by zwiedzanie było komfortowe.

Jak zorganizować transport osób?

Jednym z powodów, dla których warto wziąć pod uwagę profesjonalny transport osób, jest problem z parkingiem. Parkingi są, ale czasem trzeba się namęczyć, by znaleźć dobre miejsce. Na tym jednak nie koniec. Kolejną zaletą jest także to, że kierowca w równym stopniu skorzysta z atrakcji wycieczki. Pobyt w ZOO we Wrocławiu zajmuje cały dzień. Ponieważ zajmuje rozległy obszar, trzeba się nastawić, że będzie to całodzienne zwiedzanie. Jeśli po tak wyczerpującym dniu, ktoś wsiądzie za kierownicę, może stwarzać zagrożenie na drodze. Decydując się na transport osób, problemu tego nie ma.

Inną kwestią jest ekonomia. Tutaj także transport osób może być ciekawą opcją. W zależności od tego, czy jedziemy mniejszą, czy większą grupą, można wynająć bus lub autokar, który dojedzie pod wskazany adres i zabierze wszystkich. Patrząc z tej perspektywy, transport osób pozwala zaoszczędzić paliwo, które jest konieczne do zatankowania kilku pojazdów. Rezerwacja miejsca lub całego pojazdu nie musi być kosztowna, a jeśli mamy do Wrocławia daleko, może się okazać, że koszt łączy dojazdu, będzie tańszy niż samochodem.

Tagi: , , ,